Asmens duomenų apsauga: kiekvieno teisė ir pareiga

Asmens duomenų apsauga tampa vis aktualesnė šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje. Asmens duomenų apsauga tampa vis aktualesnė šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje. Mes vis plačiau naudojame skaitmenines priemones ir teikiame savo asmens duomenis įvairioms organizacijoms, tačiau tai gali būti grėsmė mūsų privatumui. Siekdama padėti užtikrinti asmens duomenų saugumą, Europos Sąjunga dar 2018 metais priėmė Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą.

Internetas sujungia mokyklos bendruomenę

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Danutės Miknevičienės vadovaujamas jaunųjų žurnalistų būrelis, žaisdamas žurnalistiką, sukūrė laikraštuko „Šratinukas“ internetinę svetainę ir tapo tarptautinio konkurso „Geriausias turinys vaikams internete“ pirmosios vietos laimėtojais.

Prasidėjo Europos įgūdžių metai!

Šiemet gegužės 9 d. yra ne tik Europos diena, bet ir Europos įgūdžių metų pradžia. Jų atidarymo šventė buvo tiesiogiai transliuojama Europos Komisijos „Youtube“ kanale.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – jau 23-iąjį kartą

23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta apibendrinti kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis?

Sužinokite daugiau apie e. valdžios paslaugas

Šiandien jau 42 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi elektroninės valdžios paslaugomis. Populiariausios tarp gyventojų išlieka pajamų deklaravimo paslauga, su sveikata susijusios paslaugos, automobilių registravimo ir kt. paslaugos.

2023-ieji – Europos įgūdžių metai

2023-ieji paskelbti Europos įgūdžių metais (angl. European Year of Skills). Šios iniciatyvos tikslas – didinti įgūdžių svarbos supratimą ir skatinti jų ugdymą visuose sektoriuose bei visuomenės lygmenyse.

Bendraukime etiškai ne tik tikrovėje, bet ir internete

Internete galioja tos pačios bendravimo taisyklės, kaip ir realiame gyvenime: pašnekovą reikia gerbti, tuomet galite tikėtis ir atsakomosios pagarbos. Tačiau dar daugelis mano, kad interneto anonimiškumas (beje, dažniausiai tik įsivaizduojamas) sudaro didesnes galimybes apsimesti kitu asmeniu, skleisti netikrą informaciją, išvilioti duomenis, elgtis neetiškai.

Būkite atsargūs socialiniuose tinkluose

Daugelis internetu bendrauja ir dalijasi informacija daug plačiau, nei bendraudami tiesiogiai. Todėl socialiniuose tinkluose verta dar labiau pasirūpinti savo asmens duomenų ir privatumo apsauga, –neapdairiai paskelbta asmeninė informacija bematant paplinta ir jos nebegalima taip paprastai pašalinti.

Puikus metas tobulinti savo skaitmenines žinias!

Už lango prastas oras, o darbai sode ir darže jau baigti? Puiki galimybė laisvalaikį praleisti prie knygos ar gilinant savo skaitmenines žinias, kurios šiais laikais padeda tvirčiau jaustis besikeičiančiame pasaulyje!

Plačiau susipažinkime su išmaniojo telefono programėlėmis

Išmanusis telefonas nenusileidžia kompiuteriui, – juo galima ne tik naršyti internete, tvarkyti savo paštą ir pasižymėti įvykius kalendoriuje, bet ir parsisiųsti bet kurią iš tūkstančių jam pritaikytų programėlių, padedančių atlikti įvairias kasdienes ar darbo užduotis.

Pasitikrinkite informaciją ir kituose informacijos šaltiniuose

Internete gausu informacijos, kuri atrodo tarsi teisinga, tačiau tokia nėra. Ypač sunku atskirti tiesą nuo netiesos socialiniuose tinkluose, kur melaginga informacija gali būti skleidžiama dešimtyse ir šimtuose netikrų, suklastotų paskyrų, sukurtų siekiant sąmoningai dezinformuoti interneto vartotojus.

Nepasitikėkite viskuo socialiniuose tinkluose

Ar žinote, kad apie 5 proc. socialinių tinklų paskyrų būna netikros, apsimestinės ar suklastotos? Vien feisbuke kiekvieną mėnesį aptinkama ir panaikinama vidutiniškai po pusę milijardo netikrų paskyrų!

Lietuva beveik du kartus viršija ES vidurkį pagal skaitmenines viešąsias paslaugas

Kaip praneša Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Europos Komisijos (EK) kasmet skelbiamoje Skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekso (DESI) ataskaitoje Lietuvos vertinimas viršijo bendrą Europos Sąjungos vidurkį. Kaip ir pernai,  Lietuva šiemet užėmė 14-tą vietą, jos DESI indeksas įvertintas 52,7  balo, tuo tarpu ES vidurkis yra 52,3 balo.

Mobilioji programėlė „Saugesnis internetas“

Kviečiame visus parsisiųsti šią programėlę ir linksmai pasitikrinti savo žinias apie saugų elgesį internete! Programėlėje susipažinsite su penkiomis aktualiomis saugesnio interneto temomis, kiekvienai temai pateikiama informacinė medžiaga, praktinės užduotys bei įvairūs žinių pasitikrinimo būdai.

Neplatinkime nepatikimos informacijos

Tikriausiai kiekvienas esame gavę elektroninių laiškų, kuriuose dėstoma kokia nors idėja, Rytų išmintis, pateikiami patrauklūs gamtos vaizdai, įtikinamai prašoma paramos, įspėjama apie „pavojingą virusą“, ir būtinai reikalaujama tokius laiškus persiųsti visiems jūsų pažįstamiems. Kartais netgi būna žadama, kad jums persiuntus tokį laišką, vaikai ar gyvūnai gaus tam tikrą paramą.

„Skaitmeninis knygnešys“ 2022: išrinkti 8 geriausi Lietuvos skaitmeniniai sprendimai

Aštuoni Lietuvos nacionalinės atrankos nugalėtojai įgijo teisę prestižiniuose „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“ („World Summit Awards“, WSA) varžytis su nominantais iš viso pasaulio, pristatyti savo idėjas, o sėkmės atveju - jie bus kviečiami į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją WSA Pasauliniame kongrese, kuris ateinančių metų kovą vyks Meksikoje.

ESinvesticijos.lt – nauja ES investicijų žinių svetainė

2021–2027 m. ES fondų investicijų programos ir plano „Naujos kartos Lietuva“ informacinėje svetainėje www.esinvesticijos.lt pateikiama visa išsami informacija apie ES finansuojamas investicijas potencialiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, partneriams, kitoms suinteresuotoms grupėms ir visuomenei.

Apsipirkti internetu – paprasta ir saugu

Internetinės parduotuvės – puikus būdas apsipirkti negaištant laiko didžiuliuose prekybos centruose ieškant reikalingos prekės ir stumdantis tarp daugybės kitų pirkėjų. Įsigytos prekės be jokių rūpesčių per keletą dienų pristatomos pirkėjo nurodytu adresu ar į paštomatus, dažnai galima pasirinkti netgi nemokamą pristatymą. Tai labai patogu gyvenantiems toliau nuo prekybos centrų. Be to, internetu kitų šalių elektroninėse parduotuvėse ir prekyvietėse galima įsigyti tokių prekių, kokių pas mus visai nebūna.

Nesidalinkite informacija, kuria galėtų pasinaudoti įsilaužėliai

Internetas yra tokia vieta, kur informacijos ieško ne tik žingeidūs piliečiai, bet ir vagys bei įsilaužėliai. Socialiniais tinklais Lietuvoje naudojasi dauguma šalies gyventojų. Daugelis vartotojų savo paskyrose skelbia nemažai informacijos apie save – gyvenamosios vietos duomenis, nuotraukas ir artimiausius planus, iš kurios įsilaužėliai gali įvertinti jų turimus vertingus daiktus bei planuoti tinkamiausią laiką vagystei.