Išdalinti „Skaitmeninio knygnešio“ apdovanojimai

Rugsėjo 28 d. konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ finale išrinkti aštuoni Lietuvos nacionalinės atrankos nugalėtojai, kurie varžytis su nominantais iš viso pasaulio, pristatys savo idėjas „World Summit Awards 2023“ (WSA) žiuri nariams.

RRT apklausos apie interneto turinio filtravimo priemonių naudojimą rezultatai

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kasmet apklausia viešųjų kompiuterių tinklų (interneto) prieigos paslaugų teikėjus, kaip jie naudoja interneto turinio filtravimo priemones. Apibendrinti rezultatai parodė, kad dauguma nenaudojančių filtravimo priemonių vis dar yra įsitikinę, kad interneto turinio filtravimo priemonės nėra būtino

Sužinokite daugiau apie įsidarbinimo paslaugas internete

Besikeičiančios gyvenimo aplinkybės, darbo vietų pokyčiai neretai priverčia keisti karjeros kryptį ar ieškoti naujų iššūkių. Šiuolaikinės technologijos smarkiai palengvino darbo paieškas, o Užimtumo tarnybos (UŽT) paslaugomis patogiai galima naudotis ir prisijungus internetu.

Išmokite saugiau apsipirkti internetu

Apsipirkimas internetu – tai ne tik patogus būdas, bet ir padeda taupyti laiką ar dažnai pirkti geresnėmis kainomis. Tačiau greta šių privalumų gali iškilti ir tam tikrų grėsmių ar neaiškumų, kuriuos kartais sunku išspręsti nuotoliniu būdu.

Asmens duomenų apsauga: kiekvieno teisė ir pareiga

Asmens duomenų apsauga tampa vis aktualesnė šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje. Asmens duomenų apsauga tampa vis aktualesnė šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje. Mes vis plačiau naudojame skaitmenines priemones ir teikiame savo asmens duomenis įvairioms organizacijoms, tačiau tai gali būti grėsmė mūsų privatumui. Siekdama padėti užtikrinti asmens duomenų saugumą, Europos Sąjunga dar 2018 metais priėmė Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą.

Internetas sujungia mokyklos bendruomenę

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Danutės Miknevičienės vadovaujamas jaunųjų žurnalistų būrelis, žaisdamas žurnalistiką, sukūrė laikraštuko „Šratinukas“ internetinę svetainę ir tapo tarptautinio konkurso „Geriausias turinys vaikams internete“ pirmosios vietos laimėtojais.

Prasidėjo Europos įgūdžių metai!

Šiemet gegužės 9 d. yra ne tik Europos diena, bet ir Europos įgūdžių metų pradžia. Jų atidarymo šventė buvo tiesiogiai transliuojama Europos Komisijos „Youtube“ kanale.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – jau 23-iąjį kartą

23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta apibendrinti kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis?

Sužinokite daugiau apie e. valdžios paslaugas

Šiandien jau 42 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi elektroninės valdžios paslaugomis. Populiariausios tarp gyventojų išlieka pajamų deklaravimo paslauga, su sveikata susijusios paslaugos, automobilių registravimo ir kt. paslaugos.

2023-ieji – Europos įgūdžių metai

2023-ieji paskelbti Europos įgūdžių metais (angl. European Year of Skills). Šios iniciatyvos tikslas – didinti įgūdžių svarbos supratimą ir skatinti jų ugdymą visuose sektoriuose bei visuomenės lygmenyse.

Bendraukime etiškai ne tik tikrovėje, bet ir internete

Internete galioja tos pačios bendravimo taisyklės, kaip ir realiame gyvenime: pašnekovą reikia gerbti, tuomet galite tikėtis ir atsakomosios pagarbos. Tačiau dar daugelis mano, kad interneto anonimiškumas (beje, dažniausiai tik įsivaizduojamas) sudaro didesnes galimybes apsimesti kitu asmeniu, skleisti netikrą informaciją, išvilioti duomenis, elgtis neetiškai.