Privatusis naršymas padeda internete išlikti saugesniems




Turbūt pastebėjote, kad jei internete kartą ieškojote kokios nors prekės ar paslaugos, vėliau neatsiginate su tuo susijusių reklamų? Taip yra todėl, kad kompiuteryje ar kitame išmaniajame įrenginyje lieka slapukai bei kiti asmeniniai naršymo pėdsakai. Paieškos sistemos ir kai kurios svetainės gali juos vėliau perskaityti ir pateikti jums pritaikytą turinį.

Naršymo pėdsakus ne tik galima, bet ir reikia nuolat valyti. Populiariausiose naršyklėse naršymo duomenų valymas pradedamas klavišų deriniu Ctrl+Shift+Delete ar susiradus tam skirtą meniu komandą.

Tačiau yra daug patogesnis privatumo išlaikymo būdas – naršymas privačiame naršyklės lange. Nes vos tik jį užveriate – visi naršymo pėdsakai išvalomi. Po to galima pradėti naują paiešką tarsi švariame lape.

Privatusis naršymas turi daug privalumų.

  • Naršyklė neįsimena internete naršant įvestų slaptažodžių, prisijungimo  ir kitų asmeninių duomenų. Taip naršyti tampa saugiau, ypač jei naudojatės viešu kompiuteriu ar apsipirkdami turite pateikti mokėjimo kortelės duomenis.
  • Privatus naršymas neleidžia svetainėms stebėti jūsų naršymo įpročių, reklamuoti jums produktus arba rinkti duomenis apie jus.
  • Užvėrus privataus naršymo langą, visi slapukai, naršymo pėdsakai ir įvesti duomenys automatiškai pašalinami.
  • Kiti naršyklės langai nežino, kas vyksta privačiame, todėl jame galite naudoti kitas savo paskyras ir taip savo įrenginyje atskirti darbo ir asmeninę veiklą.

Įvairiose naršyklėse privatusis naršymas pradedamas panašiomis meniu komandomis: „Firefox“ – „Naujas privataus naršymo langas“, „Chrome“ – „Naujas inkognito langas”, o „Edge“ – „Naujas „InPrivate“ langas“. 

Privatusis naršymas anaiptol nereiškia, kad svetainėse nelieka jūsų apsilankymo pėdsakų ir įvestos informacijos – pėdsakų nelieka tik jūsų įrenginyje, tačiau po to svetainėms ir programoms tampa daug sunkiau jus sekti.

Norite sužinoti daugiau? Keliasdešimt įvairių mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.