Dirbtinio intelekto kūryba


Dirbtinis intelektas – sąvoka, kuri dažnai girdima įvairiose gyvenimo situacijose ir viena iš pirmaujančių diskusijų temų technologijų pasaulyje. Daugelis yra girdėjęs apie dirbtinį intelektą ir dirbtinio intelekto robotus, palengvinančius mūsų gyvenimus. Kaip bebūtų, tokia pati didelė dalis žmonių nesupranta kas tai iš tikrųjų yra ar kaip jis sukariamas. Todėl, šios paskaitos metu sužinosite kaip atsiranda perspektyviausias ateities technologinis produktas ir kam jis gali būti naudojamas.

Lektorius:

Judita Kasperiūnienė

VDU Informatikos fakulteto docentė, mokslo darbuotoja


Transliacijos trukmė: 40 min.
3D projektavimo pritaikomumas


Kompiuterinė grafika jau ilgą laiką yra taikoma įvairiuose srityse – ryškiausiai pastebima filmų ir žaidimų industrijoje. Tačiau ji plačiai taikoma ir kitose srityse – reklamoje, architektūrinėse vizualizacijose, industriniame dizaine. Tobulėjant 3D spausdinimo technologijoms, 3D projektavimas jau yra aktualus ir medicinoje. Vaizdo paskaitos metu bus papasakojama apie 3D projektavimo panaudojimą, kūrybos būdus ir kaip galima pradėti projektuoti patiems.

Lektorius:

Lukas Paulauskas  

3D modeliuotojas, KTU Informatikos fakulteto magistrantas

Transliacijos trukmė: 35 min.
Žaidimų virtuvė


Kompiuterinius žaidimus žaidžia šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje, o juos kuriančiųjų yra gerokai mažiau. Tačiau žaidimų kūrimu gali užsiimti visi – rinkos situacija tokia, kad didžioji dalis žaidimų kūrimo technologijų yra nemokama ir prieinama visiems. Dėl to žaidimai gali būti kuriami ne tik kaip komerciniai projektai, jų kūrimo procesas gali būti puiki saviraiškos priemonė, kuri skatina vaizduotę, kūribiškumą, komunikavimo gebėjimus. Šioje paskaitoje sužinosite kas, kaip ir kokiais įrankiais kuria žaidimus ir kaip pradėti kurti galite jūs.

Lektorius:

Andrius Paulauskas

KTU Virtualios realybės laboratorijos vadovas, KTU Informatikos fakulteto doktorantas

Transliacijos trukmė: 35 min.
Pirmas mano kompiuterinis žaidimas


Pasaulyje yra sukurta milijonai kompiuterinių žaidimų, dar daugiau yra jų žaidėjų. Ne vienas iš jų turi svajonę sukurti savo pirmąjį žaidimą, bet galbūt nežino nuo ko reikia pradėti. Paskaitos metu lektoriai pasidalins savo pirmojo kompiuterinio žaidimo sukūrimo istorija, prisimins kaip atsirado susidomėjimas technologijomis bei kompiuterinių žaidimų kūrimu. Tai unikali galimybė išgirsti daugybę patarimų trokštantiems išbandyti šią sritį.


Lektoriai:

Airidas Janonis, Martynas Girdžiūna, Eligijus Kiudys

KTU virtualios realybės laboratorijos jaunesnieji laborantai, KTU Programų sistemų trečio kurso Bakalauro studentai, žaidimų kūrimo entuziastai

Transliacijos trukmė: 35 min.
Informacininiai filmukai


Kaip išvengti grėsmių internete?

Elkimės saugiau socialiniuose tinkluose.

Kaip pranešti apie žalingą turinį socialiniuose tinkluose?

Kaip saugiai apsipirkti internetu.

Ką daryti negavus prekių, pirktų internetu?

Saugiau naudokimės viešuoju belaidžiu internetu

Kas yra dviejų faktorių autentifikacija?

Kodėl reikia atnaujinti programinę įrangą?

Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius?

Kaip veikia slapukai?

Kaip veikia suasmeninta reklama?

Elektroninis parašas jūsų asmens tapatybės kortelėje – kur ir kaip jį pritaikyti?

Kur naudoti elektroninį parašą?

Švaresnis internetas: kaip pranešti apie žalingą turinį internete?

Greito uždarbio spąstai internete
Virtuali ir papildytoji realybės


Vis sparčiau populiarėjanti virtuali realybė – kompiuteriu sukurta aplinka, leidžianti pamatyti mums neįprastą, kitokią realybę. Užsidėję virtualios realybės akinius Jūs atitrūkstate nuo tos erdvės kurioje esate čia ir dabar. Tik panorėję galite pamatyti gražiausias pasaulio vietas, aplankyti garsiausius muziejus ar net tapti filmo herojumi neatsikėlę nuo sofos. Kuo skiriasi virtuali ir papildytoji realybės, kaip jos kuriamos, kur yra ir gali būti panaudojamos, kokios šios srities ateities perspektyvos ir dar daugiau įdomių faktų lektorius pristatys edukacinės vaizdo paskaitos metu.


Registracija
https://forms.gle/KVjGNH7Uts4heYGd9

Transliacija

Andrius Paulauskas KTU Virtualios realybės laboratorijos vadovas, KTU Informatikos fakulteto doktorantasKvantiniai kompiuteriai


Kvantiniai kompiuteriai, atrodė, yra viena iš tų technologijų, kurios yra tolimos ir visada tokios liks. Tačiau technologijos vystosi itin sparčiai ir apie šios srities progresą lektorius papasakos edukacinės paskaitos metu. Kokia šiai dienai yra šių įrenginių kūrimo situacija, prognozės ateičiai, kaip kvantiniai kompiuteriai pakeis mūsų gyvenimus ateityje, kokiose srityse bus naudojami, kokie specialistai bus reikalingi, o kokios profesijos išnyks, kartu su šiais naujais pasiekimais.


Transliacija

Skirmantas Navickas KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos dėstytojasKaip pasirinkti profesiją, tinkamą ateityje?


Visuomenėje vyraujančių stereotipų nepabūgusi mergina pasirinko “vyriška” laikomą specialybę ir džiaugiasi, jog darbas IT srityje suteikia daug galimybių tobulėti, prisidėti prie įvairių iniciatyvų ir nuolatos žengti tik pirmyn. Šiuo metu testuotoja dirbanti mergina – rūpinasi kuriamo produkto kokybe. Ši profesija reikalauja atidumo, kruopštumo, sistemos supratimo tiek iš techninės, tiek iš vartotojo perspektyvos. Paskaitos metu lektorė papasakos savo sėkmės istoriją, pasidalins patirtimi, kaip pasirinkti savo karjeros kelią, bei iš arčiau pristatys IT testuotojo specialybę.


Transliacija

Roberta Milašauskaitė
Devbridge group junior testuotoja, KTU programų sistemų antro kurso studentė bei GIFTed akademijos narė
Dirbtinis intelektas


Dirbtinis intelektas – esminis XXI a. technologijų objektas. Tai turbūt pirmaujantis diskusijų ir tyrinėjimų objektas technologijų pasaulyje. Daugelis žino apie dirbtinio intelekto mašinas, palengvinančias mūsų gyvenimus. Bet turbūt ne daug kas supranta, kas tai yra iš tiesų. Todėl paskaitos metu bus plačiau pristatoma dirbtinio intelekto esmė, jo kūrimo aspektai, panaudojimo versle ir gyvenime galimybės bei kiti įdomūs faktai.


Registracija
https://forms.gle/KVjGNH7Uts4heYGd9

Transliacija

Skirmantas Navickas
KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos dėstytojas
Neribotos galimybės


Visuomenėje vyrauja stereotipai, jog inžinerijos mokslai labai sudėtingi ir studentai visą laisvą laiką skiria tik mokslams ir galimybių papildomai veiklai Lietuvoje nėra. Paskaitos lektorė paneigs šį mitą pristatydama savo patirtį inžinerijos studijose, praktikos galimybes NASA Silicio slėnyje, veiklas įvairiuose projektuose ir renginiuose bei paskatins jaunuolius nebijoti rinktis IT srities studijas, išbandyti įvairias papildomas veiklas ir nepraleisti gyvenimo suteikiamų šansų.


Transliacija

Julija Kravčenko
KTU Bakalauro 3 kurso biomedicines elektronikos studentė, KTU GIFTED talentų akademijos narėKaip istoriją paversti žaidimu?


Edukacinės vaizdo paskaitos metu lektorė pristatys savo patirtį pasirinkus programų sistemų studijas, sukurtą edukacinį virtualios realybės žaidimą „Lituanica“ bei veiklą virtualios realybės laboratorijoje. Šios srities galimybes, studijoms ir darbui reikalingas žinias ir kompetencijas, karjeros bei veiklos galimybes bei daugelį kitų šios srities aspektų.


Transliacija

Viltė Gražulevičiūtė
KTU Informatikos fakulteto studentė, edukacinio žaidimo „Lituanica“ kūrėja
Inovatyvios technologijos


Gytis Cibulskis

KTU ITD E. mokymosi technologijų centro vadovas

Išmaniosios technologijos apima beveik visas kasdienybės sritis. Toks platus tinklas skatina įvertinti technologijų teikiamą naudą ir ieškoti vis naujų būdų, kur dar galima pritaikyti inovacijas . Jos ne tik padeda buityje, bet ir glaudžiai siejasi su laisvalaikiu ir pramogomis.


Transliacija