Skaitmeniniai konsultantai

Skaitmeninis konsultantas – bibliotekos atstovas, besidomintis informacinėmis ir ryšių technologijomis, konsultuojantis, besidalijantis savo skaitmenine patirtimi su bibliotekos lankytojais ir, naudodamasis projekto „Prisijungusi Lietuva“ ištekliais (mokymo programomis, renginiais, priemonėmis, rekomendacijomis) bei atnaujinta bibliotekų įranga, stiprinantis Lietuvos gyventojų skaitmeninius gebėjimus.

 

Skaitmeninio konsultanto veiklos projekte „Prisijungusi Lietuva“:

  • padeda, skatina ir motyvuoja bibliotekos lankytojus naudotis informacinėmis ir ryšio technologijomis;
  • koordinuoja e. skautų veiklą bibliotekoje;
  • socialiniuose tinkluose dalijasi naujienomis, patirtimi;
  • dalyvavo projekto skaitmeninių lyderių mokymuose;
  • bendradarbiavo rengiant paraišką bendruomenės įtinklinimo konkursui.

GEROJI PATIRTIS

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ metu sukaupta veiklų patirtis bei metodinės rekomendacijos sugulė skiltyje GEROJI PATIRTIS.

Jei kuriate veiklas ar organizuojate renginius ir ieškote įdomių užduočių, žaidimų, testų ar vaizdo turinio – pasinaudokite mūsų patirtimi.

Neaplenkite ir veiklų Prisijungusi Lietuva Youtube kanale. E.skautų TV galite rasti trumpus vaizdo siužetus, kurie padės interaktyviai pažinti skaitmeninį pasaulį. Ši priemonė bus jums ypač naudinga, jei kursite veiklas jaunimui, kuris domisi skaitmeninio pasaulio aktualijomis bei naujienomis.

Kaip pritaikyti kompiuterį lankytojams viešosiose bibliotekose?

Neįgaliesiems ar vyresniojo amžiaus vartotojams iškyla tam tikrų kliūčių dirbant kompiuteriu. Šioms kliūtims įveikti naudojamos atitinkamos pagalbinės programinės ir techninės priemonės. Dauguma kompiuterių programų, interneto svetainių, e. paslaugų jau yra sukurtos atsižvelgiant į neįgaliųjų vartotojų specifinius poreikius. Pavyzdžiui, bene kiekviename šiuolaikiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone galima padidinti tekstą, pasirinkti didesnį kontrastą, valdyti jį balsu, diktuoti tekstą, tam tikros programos gali balsu perskaityti tai, kas rodoma ekrane ir kt. Todėl sumanus skaitmeninis konsultantas turėtų būti susipažinęs bent su standartinėmis viešosios bibliotekos lankytojo darbo vietos pritaikymo neįgaliesiems galimybėmis ir mokėti patarti lankytojams, kaip jomis pasinaudoti.

Regėjimo negalią turintiems lankytojams galima pasiūlyti:

  • parinkti tinkamą įrenginio ekrano ryškumą, kontrastą, spalvų schemą bei šrifto dydį;
  • naudoti ekraną skaitančią balsu programą;
  • kompiuterį valdyti vien klaviatūra, be pelės;
  • kompiuterį valdyti balso komandomis.

Kaip tą padaryti, sužinosite parsisiuntę šį leidinį:

Kompiuterių parengimas ir pritaikymas silpnaregiams lankytojams viešosiose bibliotekose