Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo programa Lietuvos bibliotekose
Šiemet Lietuvos bibliotekos pradėjo įgyvendinti plačią programą, skirtą skatinti visuomenės medijų ir informacinį raštingumą. Ši iniciatyva yra svarbus žingsnis siekiant ugdyti gyventojų informacinio raštingumo gebėjimus ir suteikti žmonėms įgūdžių apsisaugoti nuo dezinformacijos ir manipuliacijų.

Medijų ir informacinio raštingumo programa skelbiama svetainėje https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/, ji apima žinias ir įgūdžius, kaip veiksmingai ieškoti informacijos internete, atpažinti patikimus šaltinius, supažindina su medijų, tokių kaip televizija, interneto naujienos, socialiniai tinklai ir pan., įvairove, vaidmeniu ir poveikiu, moko atskirti faktus nuo nuomonės, o svarbiausia – kritiškai vertinti informaciją, kurią gauname. Ne mažiau svarbu yra informacija naudotis etiškai bei mokėti apsisaugoti nuo internetinių pavojų, saugoti asmens duomenis ir elgtis saugiai internete.

Vienas iš svarbiausių šio rudens įvykių – spalio mėnesį vyksianti Medijų ir informacinio raštingumo savaitė, kuria siekiama atkreipti dėmesį ir skatinti bendruomenės narius ugdyti šiuos svarbius įgūdžius. Šios iniciatyvos, susijusios su Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų programa, yra svarbus žingsnis siekiant skatinti informacinį raštingumą ir padėti žmonėms tapti atsakingais ir informuotais informacijos vartotojais.

Daugiau informacijos – projekto svetainėje https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/.