„Skaitmeninis knygnešys“ vėl kviečia naujų lietuviškų skaitmeninių projektų kūrėjus
Neseniai pasibaigė pasaulinis skaitmeninių projektų konkursas „World Summit Awards“ (WSA), kurio Lietuvos nacionalinis atrankos etapas yra „Skaitmeninis knygnešys“. Jame vertinami konkurso dalyvių pasiūlyti jų ambicingiausi, visuomenei naudingiausi skaitmeniniai projektai ir sprendimai, kuriuos gali išvysti visas pasaulis.

Pasak „Skaitmeninio knygnešio“ komisijos pirmininkės Ievos Žilionienės, praėjusių metų WSA konkurse iš 40 laimėjusių komandų net trys buvo iš Lietuvos. Toks rezultatas rodo, jog savo šalyje turime išties pažangių, unikalių ir konkrečias problemas sprendžiančių skaitmeninių sprendimų, įdomių pasauliui.

Kaip ir kasmet, šiemet „Skaitmeninis knygnešys“ kviečia Lietuvos novatorius parodyti, kokias skaitmenines inovacijas, – nuo svetainių iki mobiliųjų programėlių, nuo sistemų iki skaitmeninių priemonių jie sukūrė per dvejus pastaruosius metus ir paskleisti žinią apie savo atliktus darbus visam pasauliui.

Paraiškas šiam konkursui Lietuvos kūrėjai gali teikti nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 17 dienos atnaujintoje svetainėje skaitmeninisknygnesys.lt. Rugsėjo 28 d. vyks finalinis „Skaitmeninio knygnešio“ renginys, kurio metu paaiškės, kurie projektai tęs savo dalyvavimą WSA konkurse ir pretenduos į aukščiausius įvertinimus bei galimybę prisistatyti pasaulinei konkurso komisijai ir bendraminčiams Patagonijoje, Čilėje.

Šią vasarą Meksikoje pasibaigusiame 2022 metų WSA apdovanojimų cikle triumfavo lietuviškas projektas „Vedliai“ (angl. „Teachers Lead Tech“), parengiantis pradinių klasių mokytojus supažindinti su IT raštingumo pagrindais savo moksleivius, kuris buvo pripažintas geriausia švietimo srities skaitmenine inovacija pasaulyje. Į nugalėtojų sąrašą taip pat pateko palydovinė „Miškų stebėjimo sistema: rūpi kiekvienas medis“ (angl. „Every Tree Matters: Forest Monitoring System“, UAB „Coetus“), stebinti ne tik miškus, bet ir pasėlius, urbanistines erdves ir stichijų poveikį gamtai. Taip pat – „Citify: tavo miestas rytoj“ (angl. „Citify: Your City Tomorrow“) projektas, kurio tikslas – supažindinti miestiečius, verslus ir valdžios įstaigas su šiuo metu vykdomais ir planuojamais statybų projektais.

Nacionalinio atrankos konkurso laimėtojai ne tik gaus kelialapį į tolimesnius, tarptautinius konkurso etapus, bet ir bus apdovanoti vertingais prizais. Taip pat, besiruošiant tarptautiniam prisistatymui, su jais patirtimi dalinsis aukščiausio lygio ekspertai. Konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su konkurso draugais ir bendraminčiais.

Visą konkurso rengėjų pranešimą skaitykite čia.