„EdTech“ centras –skaitmeninei švietimo transformacijai Lietuvoje
Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“ tapo vienu iš 2023 m. „Innovation in Politics Awards“ finalo dalyvių. Lietuvos vykdomas projektas „EdTech“ yra priskirtas kategorijai „Švietimas: mokymasis, mokymas, įgalinimas” ir siekia paskatinti edukacinių technologijų proveržį Lietuvos švietimo sistemoje.

Projekto tikslas yra užtikrinti, kad mokinių mokymasis būtų pritaikytas prie šiuolaikinio gyvenimo reikalavimų ir būtų įtraukus ir įdomus. Projektas siekia pagerinti mokymosi procesą ir padidinti mokinių motyvaciją mokytis, siekiant skatinti jų kūrybiškumą ir inovacijas.

„EdTech“ centras atlieka šias funkcijas:

  • supažindina švietimo įstaigas su inovatyviausiomis ugdymo priemonėmis;
  • kviečia išbandyti naujus, patrauklius skaitmeninius mokymosi sprendimus mokyklose, naudotis pažangiausia įranga;
  • suteikia galimybę mokytojams tobulinti skaitmenines kompetencijas.

Projektas tapo ypač svarbus kilus švietimo iššūkiams, kai pandemijos metu mokymasis nuotoliniu būdu tapo aktualus visame pasaulyje. „EdTech“ centras padeda mokytojams prisitaikyti prie naujų sąlygų, teikdamas informaciją ir pagalbą, kaip geriau panaudoti skaitmenines technologijas mokymuisi.

„Innovation in Politics Awards“ yra prestižinė apdovanojimų ceremonija, kurią organizuoja Europos politikos laboratorija. Ši ceremonija pagerbia politikus ir projektus, kurie padeda gerinti gyvenimą Europos piliečiams. Kartu džiaugiamės, kad projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“ pateko į finalą ir buvo įvertintas už pastangas vystyti naujas ir modernias edukacines technologijas Lietuvoje. Linkime sėkmės finale, kuris vyks gegužę.

Plačiau apie šio centro veiklą skaitykite: https://edtech.nsa.smm.lt/