Skaitmeninė fotografija padeda ne tik įamžinti akimirką, bet ir atskleisti ją naujomis spalvomis
Skaitmeninės fotografijos pasaulis suteikia neribotas galimybes įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus ir pasidalinti akimirkomis su pasauliu. Tą padaryti gali kiekvienas – pakanka turėti išmanųjį telefoną ar fotoaparatą! Tačiau jei norite, kad jūsų nuotraukos išsiskirtų iš kitų,  reikia įgyti tam tikrų meninio fotografavimo įgūdžių.

  • Pirmiausia verta susipažinti su pagrindinėmis fotoaparato ar išmaniojo telefono nuostatomis, lemiančiomis nuotraukos raišką bei gylį, – tai diafragma, išlaikymas ir jautrumas. Pasirenkant įvairias jų reikšmes, galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.
  • Nuotraukos kompozicija: tai objektų nuotraukoje išdėstymas taip, kad ji būtų patraukli žiūrovui. Trečdalių taisyklė padeda tinkamai išdėstyti ir pabrėžti pagrindinius fotografuojamos scenos elementus.
  • Tinkamas apšvietimas yra itin svarbus kokybiškai nuotraukai. Todėl reikia žinoti, kaip tinkamai naudoti natūralų apšvietimą ir šviesos šaltinius norimai nuotaikai sukurti. Įdomių efektų galima pridėti ir vėliau, nuotraukas tvarkant išmaniajame telefone ar jas perkėlus į kompiuterį.

Todėl dabar, skubant fiksuoti prabėgančios vasaros įspūdžius ir pasitinkant artėjantį spalvingą rudenį, kviečiame susipažinti su savarankiško mokymosi pamokėle „Skaitmeninė fotografija“. Joje atskleidžiami svarbiausi geros nuotraukos bruožai, supažindinama su pagrindinėmis fotografavimo nuostatomis, nuotraukų taisymo priemonėmis, parodyta, kaip papildyti jas įvairiais efektais bei pasidalyti su kitais. Dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.