RRT apklausos apie interneto turinio filtravimo priemonių naudojimą rezultatai
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kasmet apklausia viešųjų kompiuterių tinklų (interneto) prieigos paslaugų teikėjus, kaip jie naudoja interneto turinio filtravimo priemones. Apibendrinti rezultatai parodė, kad dauguma nenaudojančių filtravimo priemonių vis dar yra įsitikinę, kad interneto turinio filtravimo priemonės nėra būtinos.

Anot RRT, didžioji dalis nenaudojančių šių priemonių nepilnamečių ugdymo įstaigų ir bibliotekų mano, kad šiuo metu to daryti nereikia, arba tikina, kad jų darbuotojai fiziškai prižiūri, jog toks turinys nebūtų žiūrimas. Pernai tokių įstaigų buvo net 59 proc., o šiemet taip manančių sumažėjo iki 50 proc. Tik 11 proc. respondentų nurodė, kad filtravimo priemonių nenaudoja dėl lėšų stygiaus. Prieš ketverius metus šį atsakymą rinkose net 36 proc. respondentų. Net 24 proc. apklaustųjų priemones žada įsidiegti ateityje ar jau net yra pradėję šį procesą. Itin svarbu, kad šias priemones būtų patvirtinusi RRT.

RRT siekia, kad nepilnamečiams netinkamas turinys internete būtų neprieinamas. Viena iš sąlygų – įdiegtos ir naudojamos privalomosios filtravimo priemonės. Apie jų naudą ir apie pareigą jas įdiegti ir naudoti RRT atstovai ketina kalbėtis šiemet lankydami  nepilnamečių ugdymo įstaigas bei diskutuodami, su kokiais iššūkiais jos susiduria. Ateinančiais metais bus peržiūrimi filtravimo priemonių priežiūros teisės aktai, atsižvelgiant į nepilnamečių ugdymo įstaigų patirtį, ir siūlomi jų pakeitimai, atliepiantys aktualius nepilnamečių ugdymo įstaigų poreikius bei filtravimo priemonių tvirtinimo tvarką.

Visi apklausos rezultatai skelbiami čia.

RRT inf.