Internetas sujungia mokyklos bendruomenę
Dalinamės viena akcijos „Skaitmeninės savaitės 2023“ metu organizuoto konkurso „Kartu įveikiame krizes“ istorija.

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Danutės Miknevičienės vadovaujamas jaunųjų žurnalistų būrelis, žaisdamas žurnalistiką, sukūrė laikraštuko „Šratinukas“ internetinę svetainę ir tapo tarptautinio konkurso „Geriausias turinys vaikams internete“ pirmosios vietos laimėtojais.

Kai 2020 m. kovą, prasidėjus pandemijai, visi buvo užsidarę namuose, Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka  internetiniame laikraštuke „Šratinukas“ paskelbė skaitymo skatinimo konkursą „Skaityk ir mąstyk“. Laikraštuko feisbuko paskyroje kasdien buvo pateikiami vis nauji klausimai bei nuorodos į tekstus, o vakarais skelbiami dienos laimėtojai.

Už pandemijos metu organizuotus skaitymo skatinimo renginius Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla pelnė pagrindinį IBBY Lietuvos skyriaus prizą – geriausių metų knygų vaikams ir paaugliams rinkinį.

Pandemijos metais organizuotas pradinių klasių mokinių nuotolinis susitikimas su rašytoja iš Vokietijos, Jolita Zykute. Ruošiantis susitikimui vėl buvo panaudota „Šratinuko“ platforma. Ir mokiniai, ir rašytoja liko sužavėti vieni kitais. Rašytoja pažadėjo sukurti knygą apie Alizavos karalystę.

Šiandien 7 klasės mokiniai jau skaito ir vertina Joanos Maks romaną „Karaliai myli kitaip“, kurio pagrindinis herojus yra Alizavos princas, o veiksmas vyksta Alizavos karalystėje. Planuojamas mokinių ir rašytojos virtualus susitikimas – knygos aptarimas.

Laikraštuko „Šratinukas“ internetinė svetainė.

Akcijos „Skaitmeninės savaitės 2023“ organizatorių inf.