Skaitmeninės higienos svarba
Šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be skaitmeninių technologijų ir interneto. Nors šios technologijos kiekvienam gali suteikti naujų galimybių, tačiau norint išvengti neigiamų pasekmių ir priklausomybės, būtina jomis naudotis atidžiai ir atsakingai.

Viena iš svarbiausių saugaus elgesio skaitmeninėje erdvėje taisyklių – naudoti skirtingus bei sudėtingus slaptažodžius ir reguliariai juos keisti. Taip pat labai svarbu saugoti savo ir kitų asmens duomenis, jais nesidalinti internete. Ypač apdairiai reikia elgtis socialiniuose tinkluose, nes pasirinkus netinkamas privatumo nuostatas, jūsų nuotraukos ir informacija gali tapti matomi visiems. Prieš dalindamiesi informacija, pagalvokite, ar tai yra būtina ir saugu!

Bekraštis internetas ir socialiniai tinklai gali įtraukti ir sukelti priklausomybę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems vartotojams. Todėl nusistatykite ribas, kiek laiko praleisite prie kompiuterio ar telefono.

Vasario 6-ąją įvyko Saugesnio interneto dienos 2024 renginys „Skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje“, kurį organizavo Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su projekto „Saugesnis internetas“ partneriais. Renginio pranešėjai – Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro steigėja, ir Pavel Donec, Lietuvos Policijos vyriausiasis tyrėjas – pateikė patarimų, ką daryti, kad technologijas valdytume mes, o ne jos mus, ir kaip saugiai dalintis informacija internete. Renginyje taip pat vyko pokalbis su Saugesnio interneto centro Lietuvoje Jaunaisiais ambasadoriais. Kviečiame žiūrėti šio renginio įrašą ir išgirsti naudingų įžvalgų.

Daugiau saugesnio interneto mokymosi išteklių rasite https://www.epilietis.eu/saugumas-internete/.