Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – jau 23-iąjį kartą
Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 d. visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose visose bibliotekose.

23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta apibendrinti kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu kažko išmokome ir tapome atsparesni?

Visą savaitę bibliotekininkai ir visi, kurie palaiko bibliotekas, kviečiami stebėti LRT transliuojamą žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame dalyvaus pasiryžę savo jėgas išbandyti bibliotekų darbuotojai.

Balandžio 24 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės globėja Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino visą bibliotekininkų bendruomenę, o Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys paskelbė Geriausius metų bibliotekininkus. Kitą dieną bendruomenė susitiko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vykusiame draugijos visuotiniame susirinkime ir tarptautinėje konferencijoje „Kartu įveikiant krizes“. Šių metų pranešimų raktinis žodis – atsparumas ir dalyvavimas profesinių asociacijų veikloje. Pranešimus skaitė svečiai iš Ukrainos, Suomijos, Estijos ir Latvijos, pristatytos patirtys ir išmoktos pamokos. 

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją verta sekti Lietuvos bibliotekininkų draugijos bei visų šalies bibliotekų socialinių tinklų paskyrose bei apsilankyti artimiausios bibliotekos organizuojamose renginiuose.

Visą straipsnį ir Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos organizuojamų renginių programą rasite čia.