„Skaitmeninės savaitės 2023“: skaitmeniniai įgūdžiai tampa būtinybe
Asociacija „Langas į ateitį“ siekdama skatinti visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinti Lietuvos skaitmeninę atskirtį, kiekvienais metais Lietuvoje inicijuoja įvairias europinės akcijos „Skaitmeninės savaitės 2023“ (angl. ALL DIGITAL Weeks) veiklas.

Akcijos metu Lietuvos gyventojai kviečiami tobulinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius bei daugiau sužinoti apie technologijų teikiamą naudą ir galimybes. Šiais metais akcija vyks balandžio 17 – gegužės 7 dienomis. Kiekvieną savaitę bus paliečiamos skirtingos bei visuomenei aktualios temos, o internetinių transliacijų metu pranešėjai suteiks daugiau informacijos Lietuvos gyventojams apie galimybes pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis, saugumą internete, informacinių technologijų profesijų įvairovę.

Pirmosios akcijos savaitės (balandžio 17-23 d.) pagrindinė tema – skaitmeniniai įgūdžiai visiems: nuo pradinių iki pažengusiųjų

Šios savaitės metu visi kviečiami įsivertinti savo skaitmeninių įgūdžių kompetencijas pagal Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistemą piliečiams („DigComp“).

Taip pat, 2023 m. balandžio 18 d. 11 val. internetu vyksiančioje transliacijoje „E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu“ visi kviečiami patobulinti žinias apie aktualią e. paslaugą. Transliacijoje, rengiamoje bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centru, dalyviams bus praktiškai rodoma, kaip naudotis išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS), norint registruotis vizitui pas gydytoją.

Antrosios savaitės (balandžio 24-30 d.) pagrindinė tema  – skaitmeninis raštingumas ir kultūra

Antrąją savaitę daugiausia dėmesio skiriama bendradarbiavimui su kasmetine Lietuvos Nacionalinių bibliotekų savaite bei žinių apie elektroninį parašą sklaidai.

Lietuvos bibliotekos yra kviečiamos dalyvauti kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija rengiamame konkurse „Kartu įveikiame krizes“ ir pademonstruoti savo sėkmės istorijas, kaip skaitmeninės technologijos padėjo įveikti arba sumažinti kilusius sunkumus ar krizines situacijas Ši veikla prisijungia prie tradicinės Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės.

2023 m. balandžio 27 d. 11 val. gyventojai kviečiami prisijungti prie internetinės transliacijos „Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės“. Tyrimai rodo, kad ketvirtadalis lietuvių apie šią e. paslaugą nežino nieko. Tad renginio metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus. Transliacija rengiama bendradarbiaujant su „SK ID Solutions“.

Trečiosios savaitės (gegužės 1-7 d.) pagrindinė tema – kibernetinis saugumas ir saugesnis internetas

Kibernetinis saugumas ir sauga internete – vis dar aktualios šių dienų temos. Šią akcijos savaitę, greta kitų veiklų, bus gilinamos žinios apie saugesnį internetą ir pristatoma IT profesijų įvairovė.

2023 m. gegužės 2 d. 11 val. rengiama internetinė transliacija „Probleminis interneto naudojimas: kas tai?“, kurios metu bus nagrinėjama, kada naudojimasis internetu gali tapti sutrikimu ir kaip padėti sau supratus, kad per daug naudojatės technologijomis. Transliacijos partneris – Socialinių projektų institutas.

2023 m. gegužės 4 d. 11 val. vyresniųjų klasių moksleiviai, jų tėvai, taip pat visi, besidomintys IT profesijų ypatumais, kviečiami prisijungti prie internetinės diskusijos „IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?“, kurioje bus pristatyta IT profesijų įvairovė, o įvairių IT sričių atstovai – nuo testuotojo iki programuotojo ir talentų specialisto, – dalysis savo patirtimi ir darbo kasdienybe. Transliacijos partneris – „Omnisend“.

Visą straipsnį skaitykite čia.