Išdalinti „Skaitmeninio knygnešio“ apdovanojimai




Rugsėjo 28 d. konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ finale išrinkti aštuoni Lietuvos nacionalinės atrankos nugalėtojai, kurie varžytis su nominantais iš viso pasaulio, pristatys savo idėjas „World Summit Awards 2023“ (WSA) žiuri nariams, o sėkmės atveju jie bus kviečiami į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją WSA Pasauliniame kongrese.

Šiemet Lietuvos skaitmeniniais ambasadoriais pasauliniuose WSA apdovanojimuose tradiciškai išrinkti aštuoni skirtingų kategorijų projektai, iš kurių paminėsime tris, galinčius suteikti naujų mokymosi galimybių.

„Valdžios ir piliečių įsitraukimo“ kategorijoje komisija geriausiai įvertino projektą MUKIS. Tai – mokinių ugdymo karjerai skaitmeninė platforma, suteikianti patogią ir greitą prieigą visų klasių moksleiviams, karjeros specialistams, mokinių tėvams prie virtualaus karjeros vedlio ir išsamios, visapusiškos ir šiuolaikiškai pateiktos ugdymo karjerai informacijos.

„Mokymosi ir švietimo“ srityje nugalėjo internetinė sistema „Vilnius yra mokykla“. Kūrėjai ją vadina pamokų „miestoteka“, kuri sujungia mokytojus ir jų mokinius su mieste veikiančiomis įmonėmis bei įstaigomis, siūlančiomis unikalias, su ugdymo turiniu ir dalykais susietas pamokas bei suteikia mokytojams naujų idėjų ir išteklių, kaip išnaudoti miesto erdves ugdymosi procesui.

„Verslo ir komercijos“ kategorijoje geriausiai įvertintas automatizuotas smulkiojo verslo apskaitos sprendimas „Sąskaita123“, išsiskiriantis draugiškumu vartotojui ir siūlantis finansinio raštingumo mokymus bei pagalbą pradedantiems verslą.

Papildomai metų startuolio titulas bei 3000 eurų piniginis prizas, įsteigtas Informacinės visuomenės plėtros komiteto, atiteko startuoliui „Scoolsy“, kuriančiam individualizuoto mokymosi sistemą, padedančią mokytojams individualizuoti ugdymą ir tapti geresniais savo mokinių pagalbininkais ir konsultantais.

Jungtinių Tautų globojamų „World Summit Awards“ apdovanojimų tikslas – atrasti skirtinguose pasaulio kampeliuose sukurtas prasmingas skaitmenines inovacijas, kūrybiškai ir inovatyviai sprendžiančias konkrečias visuomenės ar bendruomenės problemas ir šias sėkmės istorijas ir patirtis viešinti pasaulinei auditorijai, įgalinant patirties ir žinių perdavimą tarp pasaulio šalių, regionų ir žmonių. Lietuvos nacionalinę atranką į WSA – konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ – organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Visą straipsnį skaitykite čia.