Susipažinkime su e. parašo galimybėmis
Pandemijos apribojimų metu daugelis patyrėme, kaip patogu kasdienius reikalus tvarkyti internetu, kai neiškėlę kojos iš namų, galime užsakyti paslaugas, įsigyti pirkinius, kreiptis į valdžios institucijas, pateikti ir gauti įvairius dokumentus. Tereikia kelių dalykų – interneto ir priemonės, kuri galėtų patvirtinti asmens tapatybę.

Bene saugiausia visiems prieinama asmens tapatybės patvirtinimo priemonė yra elektroninis parašas. E. parašu galima ne tik pasirašyti elektroninius dokumentus, bet jis gali padėti ir prisijungti prie visų valdžios institucijų paslaugų, pavyzdžiui, norint užsiregistruoti vizitui pas gydytoją, deklaruoti gyvenamąją vietą ar iš savivaldybės administracijos gauti kokią nors pažymą.

Lietuvos gyventojai gali pasirinkti kurį elektroninį parašą jiems patogiau naudoti. Ar žinote, kad elektroninis parašas jau yra kiekvienoje asmens tapatybės kortelėje, tik reikia išmanyti, kaip juo pasinaudoti? Viešųjų bibliotekų lankytojams skirti kompiuteriai aprūpinti šių kortelių skaitytuvais, be to, skaitytuvus nesunku įsigyti. Kita galimybė, – mobilusis parašas, kurį galima įdiegti savo išmaniuosiuose telefonuose.

Kviečiame susipažinti su pamokėle „Elektroninio parašo galimybės“ bei sužinoti daugiau apie šio parašo rūšis, pritaikymą, prie kokių paslaugų internete galima juo prisijungti ir pan. Šią ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.