Šią savaitę – akcija „Senjorų dienos internete 2022“!
Šią savaitę vyks jau tradicija tapusi akcija „Senjorų dienos internete 2022“. Lapkričio 22-25 dienomis senjorai bei visi gyventojai, kuriems aktuali naujausia informacija apie saugumą internete bei e. paslaugų naudojimo galimybes, kviečiami stebėti net penkias transliacijas internetu, kurias rasite Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Youtube kanale bei asociacijos „Langas į ateitį“ Facebook paskyroje.

Lapkričio 22 d., antradienį, 11 val. „Kas yra e. valdžios vartai ir kur jie veda?“

Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais bus kalbama apie e. valdžią – tai viešųjų valdžios paslaugų transformavimas naudojant informacines ryšių technologijas tam, kad būtų galima pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis e. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošę gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11 val. „Internete svarbiausia – saugumas!“

Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais bus kalbama apie tai, kaip RRT gali pagelbėti paprastam interneto naudotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas, ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija ir kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 11 val. „Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės“

Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai, bei atsakys į žiūrovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.

Lapkričio 24 d. 15 val. „Ukraina Lietuvos istorijoje“

Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kuomet didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į LDK sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Per 200 metų abi tautos užgyveno daug dalykų, kuriuos pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi. Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos momentus, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas. Transliacijos rengėjas – „Senjorų pasaulis“.

Lapkričio 25 d., penktadienį, 11 val. „E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui“

Transliacijos metu bus praktiškai pademonstruota, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos sistemos, su kokia sveikatos informacija gali susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, taip pat neišėjus iš namų įsigyti receptinius vaistus, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.

Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Kauno trečiojo amžiaus universitetas ir asociacija „Langas į ateitį“.