NAUJOS KARTOS LIETUVA – skaitmeninių įgūdžių ugdymui
Skaitmenizacija yra viena iš labiausiai šiandien aptarinėjamų temų bei vienas iš trijų pagrindinių 18-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės prioritetų. Skaitmenizavimo tikslų bus siekiama naudojant tiek Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo priemonę gražiu lietuvišku pavadinimu NAUJOS KARTOS LIETUVA, tiek naujojo ES struktūrinių fondų periodo lėšas, tiek valstybės biudžeto lėšas.

Ar planuojamas tik paslaugų perkėlimas į e. erdvę ir sistemų kūrimas? Ar skaitmenizacijos prioritetas neužmiršo žmogiškojo kapitalo ir piliečio, kuris bus tų naujųjų procesų organizatorius, dalyvis ir vartotojas? Ar sulauks jis valstybės pagalbos pilnaverčiam dalyvavimui šiuose procesuose? Cituojant Europos Komisijos pareigūnus, „švietimas ir skaitmeninių įgūdžių mokymas yra pagrindinis elementas kuriant klimato kaitai neabejingą, teisingą ir klestinčią visuomenę su modernia, išteklius taupančia ir konkurencinga ekonomika“.

Siekdama atsakyti į šiuos klausimus, Lietuvos Nacionalinė skaitmeninė koalicija (NSK) gruodžio 7 d. pakvietė NSK narius, atsakingų ministerijų, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus į renginį internete „Naujos kartos Lietuva – skaitmeninių įgūdžių ugdymui“. Renginyje buvo pristatytas naujausias NSK projektas „Europos skaitmeninių įgūdžių informavimo sistemos diegimas“. Taip pat, Finansų ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pasidalijo ministerijų planais gyventojų skaitmeninių įgūdžių ugdymo srityje.

Plačiau apie renginį skaitykite Lietuvos Nacionalinės skaitmeninės koalicijos svetainėje https://www.skaitmeninekoalicija.lt.