Lietuvos bendruomenės savo veiklas kelia į skaitmeninę erdvę
Nuolat gyvename teigiamuose pokyčiuose, kurie atveria informacines, technologines galimybes, gyvenimo patogumus. Natūralu, kad šiomis sąlygomis virsmą išgyvena ir bendruomenės. Todėl projektas „Prisijungusi Lietuva“ pakvietė jas kelti problemas, o jų sprendimui pasitelkti elektroninę erdvę. Taip gimė net 120 įtinklinimo projektų, kuriuose pačios bendruomenės skaitmenines technologijas pritaikė savo kasdienėje veikloje.

Sukurtais projektais sprendžiamos opiausios regionų problemos – skaudžiai juntama skaitmeninė atskirtis, saugios informacijos trūkumas bei žmonių skaitmeninių įgūdžių stoka. Bendruomenės atrado geresnes, patogesnes sąlygas bendrauti, mokytis, pažinti savo kraštą, jo istoriją ir kuo jis gyvas šiandien ir net ėmėsi socialinių verslų.

Technologijos keičia bendruomenes.

Įtinklinimo konkurso rezultatus pristatome penkiose kategorijose

Internetinės svetainės

Įtinklinimo konkurse sukurta, atnaujinta, tobulinta 107 internetinių svetainių, kuriomis siekiama didinti bendruomenės žinomumą, skatinti bendruomeniškumą, išsaugoti istoriją, reklamuoti paslaugas, džiaugtis nuveiktais darbais, bendrauti ir diskutuoti, pritraukti naujus ar svetur išvykusius bendruomenės narius.

QR kodai ir programėlės

Vieni originaliausių įrankių, pareikalavusių ypač daug skaitmeninių įgūdžių konkurse – QR kodai ir programėlės. Jų sukurta net 4-ios. Mobiliomis programėlėmis, QR kodais, bei interaktyviu tinklapiu bendruomenės siekia netradiciniais, šiuolaikiškais būdais pristatyti savo bendruomenes, skatina mokytis ir domėtis savo krašto istorija, bei ją garsinti.

Elektroninės parduotuvės bei paslaugos

Konkursui pateiktos 3 šios kategorijos elektroninės priemonės. Pirmoji – bendrai veiklai sukurta internetinė svetainė su galimybe nuomotis lauko ekraną. Antroji – simuliacinė e. parduotuvė, skirta mokytis pateikti ir parduoti savo produktus. Trečioji – e. parduotuvė, kurioje galima atlikti tikrus mokėjimus ir tokiu būdu įsigyti bendruomenės narių gaminamų rankdarbių, išaugintų ūkio gėrybių.

Elektroniniai leidiniai

Sukurti 3 elektroniniai leidiniai. Bendruomenės tokiu skaitmeniniu būdu pasirinko informuoti, mokyti narius, garsinti savo kraštą, padėti pažinti istoriją, veiklas. Taip pat šiuo būdu pačių bendruomenės narių rašomą laikraštį perkelti į elektroninę erdvę;

Įtinklinimas naudojant vaizdo priemones

Bendruomenės vedė įvairius mokymus, fotografijos, odos papuošalų kūrimo, kelionių, floristikos meno pažinimo ir kitose srityse, kurie buvo perkelti į elektroninę erdvę. Taip pat pasitelkę droną organizavo mokymus, o sukurtas nuotraukas kėlė į elektroninę erdvę. Sukurta daugiau nei 1,5 val. trunkanti virtuali ekskursija po senąsias Panevėžio katalikų ir evangelikų liuteronų kapines norint išsaugoti istorinę vietos atmintį.

Sukūrusios įtinklinimo projektus bendruomenės greitai pajuto kokia naudinga gali būti skaitmeninė aplinka kasdienėje jų veikoje. Pastebėjo, kad į bendruomenės veiklą įsitraukia vis daugiau žmonių, ypač ji tapo įdomi jaunimui. Be to, padidėjo vyresnio amžiaus narių užimtumas.

Apsilankykite konkurso internetinėje svetainėje https://www.prisijungusi.lt/itinklintos-bendruomenes/igyvendinti-projektai/ ir iš arčiau pamatykite 120 bendruomenių įtinklinimo projektų rezultatus.