Lietuviškiems skaitmeniniams sprendimams – du garbingi „World Summit Awards“ apdovanojimai
Kaip praneša IVPK, pasaulinio, Jungtinių Tautų globojamo, skaitmeninių inovacijų konkurso „World Summit Awards“ (WSA)  nugalėtojų sąraše šiemet net du lietuvių sukurti sprendimai. Išskirtinio pasaulinės žiuri dėmesio ir nugalėtojų titulo Švietimo ir mokymosi kategorijoje sulaukė paauglių mokymui programuoti skirta sistema „Angis“ (angis.lrt.lt), o Skaitmeninės valdžios ir piliečių įtraukties kategorijoje – viešosios politikos duomenų analizės ir informavimo  sprendimas ManoSeimas.lt.

WSA tarptautinė žiuri konkurso finale išrinko laimėtojus: po 5 geriausius skaitmeninius sprendimus 8 kategorijose. Tarp 40 laimėtojų iš 29 pasaulio šalių – net du Lietuvos nominuoti atstovai. Švietimo ir mokymosi kategorijoje, kurioje šiemet konkuravo daugiausiai sprendimų iš viso pasaulio, nugalėtojais tapo UAB „Visma Lietuva“ sukurta „Angis“: nemokama, lietuviška, paaugliams patraukli ir įtraukianti programavimo sistema, kurioje galima programuoti viena populiariausių programavimo kalbų pasaulyje „Python“. Valdžios ir piliečių įtraukimo kategorijoje virtualaus nugalėtojo titulas suteiktas VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) sukurtam sprendimui „ManoSeimas.lt“ – svetainei, kurioje naudojama didžiųjų duomenų analizė  padeda greitai ir paprastai sužinoti, kiek atskaitingi yra parlamentarai, kaip priiminėjami sprendimai Seime ir kas juose dalyvauja.

WSA laimėtojai virtualiai susitiks WSA Pasauliniame kongrese, vyksiančiame Vienoje 2022 m. kovo pabaigoje ir šio renginio metu pristatys savo sprendimus, susitiks su tarptautiniais ekspertais ir mentoriais, dalyvaus mokymuose ir bus apdovanoti iškilmingos nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu.    

World Summit Awards – pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas – atrasti ir skleisti geriausias pasaulyje skaitmenines inovacijas, prisidedančias prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų. Lietuvos nacionalinė atranka šiems pasauliniams apdovanojimams vyksta skaitmeniniame inovacijų konkurse „Naujasis knygnešys“, kurio naujas etapas prasidės 2022 m. pavasarį.

Plačiau skaitykite šiame straipsnyje.