E. skautai kviečiami į IT kūrybines dirbtuves
Projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų jau 1500! Tikrai džiaugiamės, jog sužadinome jaunuolių norą savanoriškai padėti žmonėms prisijaukinti skaitmenines technologijas. Tačiau vieno pašaukimo atradimas skatina eiti toliau ir nerti į naujus iššūkius. Todėl projekto komanda e. skautus kviečia dalyvauti hakatone ir savo idėjomis kurti Lietuvą.

Hakatonas („hack“ ir „marathon“) – tai renginys, kuriame susitinka įvairiausių pomėgių bei gebėjimų turintys dalyviai bei originalios idėjos tam, kad sukurti produktą, sprendžiantį aktualią problemą.

Nors skamba sudėtingai, tačiau moksleiviai Lietuvos regionuose kupini idėjų spręsti jiems ir visuomenei aktualias problemas (pvz. turizmo, veiklų informavimo, pramogų stygiumi ir pan.), deja, ilgainiui jie susiduria su motyvacijos, žinių trūkumu, teisinėmis problemomis ar stipresniu produkto išvystymu. Jaunuoliams stinga krypties. Todėl pasitelkiant profesionalius mentorius bei suteikiant specifinių žinių, siekiame paskatinti, kad jauni žmonės nebijotų išbandyti savo jėgas.

Kūrybinės dirbtuvės regionuose

Pirmiausia regionuose jaunuolius kviečiame kūrybiškai taikyti skaitmenines technologijas ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Jose susipažins su Lietuvos ir pasaulio startuolių aktualijomis, tendencijomis, sėkmėmis ir iššūkiais. Dirbtuvėse tyrinės technologijų taikymo pavyzdžius bei galimybes. Įdomūs technologijų taikymo pavyzdžiai neabejotinai paskatins išbandyti naujus įrankius ir programas, o kartu ugdys kūrybiškumą ir saviraišką. Sužinos kaip ir kur galima įgyti skaitmenines kompetencijas, reikalingas sukurti veikiantį startuolio prototipą. O kai ateis produkto kūrimo etapas, kurį lydės mentorius, suteiksime palaikančią aplinką kurti ir įgyvendinti savo idėją.

Mentoriai, IRT specialistai, išklausę komandų pristatymus ir susipažinę su jų idėjomis dalinsis rekomendacijomis, kaip būtų galima pasiekti didžiausio efektyvumo, kokios galimos rizikos ir sprendimo būdai (pvz. duomenų apsaugos klausimai, internetinių puslapių saugumas).

Tiems, kuriems kūrybinės dirbtuvės bus ypač sėkmingos, kviesime dalyvauti nacionaliniame hakatone bei toliau plėtoti kuriamus produktus.

Nacionaliniame hakatone konsultacija su Versli Lietuva

Nacionaliniame hakatone dalyviai atvykę iš regioninių dirbtuvių toliau tęs savo pradėtus kurti produktus. Finaliniame etape bus svarbu ar galima išbandyti bei apčiuopti idėjos rezultatą. Skatinsime jaunuolius ir toliau plačiai bei kūrybingai naudotis technologijomis, tačiau nenukrypstant nuo pagrindinės ir prigimtinės technologijų paskirties – greitinti ir lengvinti žmonių darbą, taupyti resursus.

Nugalėtojų komanda laimės 500 eur vertės stipendiją, o dėl tolimesnio produkto vystymo dalyvius konsultuos Versli Lietuva Startup Lithuania skyriaus specialistai.

Be to, laukia papildomi rėmėjų įsteigti prizai už nominacijas – originaliausia idėja, kūrybiškiausias technologijų pritaikymas.

Tikimės merginų dėmesio

Kviesdami dalyvauti hakatone norime paskatinti jaunimą, o ypač merginas drąsiau rinktis su IRT (informacinių ir ryšių technologijų) naudojimu susijusias profesijas. Todėl komanda, kurią sudarys ne mažiau kaip 2 merginos, galės laimėti specialų „Women go tech”įsteigtą prizą.

Dalyviai nėra įsprausti į rėmus būtinai kurti IT produktus, užtenka taikyti skaitmenines technologijas kažkokioje savo produkto dalyje (pvz.: sukurti reklaminį puslapį (ang. Landing page), grafinį dizainą – plakatą savo produktui, pasitelkti kompiuterines programas skaičiavimams, duomenų apdorojimui ir pan.). Tikimės, jog tai paskatins merginų įsitraukimą į IRT veiklas, užtikrins jų lygias galimybes.

Daugiau informacijos https://www.prisijungusi.lt/renginiai/hakatonai-startuoliai-keiciantys-visuomene/