Klovainių bendruomenė

Klovainių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Skaitmeninė erdvė – rinkti, saugoti, atrasti, dalintis.

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus svetainės įskiepis – „Retro foto“

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos vykdoma veikla, pasiekimais bei turtinga istorija. Klovainių bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir savo interneto svetainę praturtino autentiška informacija – nuotraukomis iš senų albumų, užrašais, dokumentais, dienoraščiais.

Klovainių bendruomenė įregistruota 2003 m. Bendruomenės tarybos-aktyvo nariai visada veržlūs, siekiantys naujovių, bet nepamirštantys išlaikyti tradicijas, ieškantys naujų formų ir žinantys, kad svarbiausias tikslas – savo krašto žmonių būrimas, rūpinimasis jų poreikiais bei užimtumu.

Klovainių bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – bendruomenės interneto svetainėje sukūrė senų nuotraukų ir dokumentų skaitmeninį albumą www.klovainiubendruomene.lt/retro. Laimėjimas konkurse bendruomenei suteikė galimybę įvairaus amžiaus narius suburti bendrai veiklai, susijusiai su skaitmeninėmis technologijomis ir pasiekti puikų rezultatą.

Vykdant projektą miestelio gyventojai buvo kviečiami į biblioteką atnešti savo senus nuotraukų albumus, užrašus, dokumentus. Albumus paskolinusiems bendruomenės nariams buvo pristatytas projektas, jo tikslas, jie buvo supažindinti su nuotraukos skenavimo procesu, pasiūloma patiems pabandyti nuskenuoti nuotrauką, pažiūrėti į ją kompiuterio ekrane, papasakota apie galimybę skenuotą dokumentą nusiųsti vaikams, anūkams. Iš viso buvo nuskenuota ir skaitmeniniame archyve išsaugota net 700 dokumentų. Tai neįkainojamas turtas – istorijos dalelė, kuri dabar lengvai, patogiai pasiekiama ir bus išsaugota ateinančioms kartoms.

Klovainių bendruomenės tarybos narė Vida Grigaliūnienė dalinasi įspūdžiais apie dalyvavimą projekte: „Dalyvaudami projekte „Prisijungusi Lietuva“ siekėme, kad pasitelkę elektroninę erdvę ir naujausias technologijas, miestelio gyventojai domėtųsi savo krašto istorija ir būtų tos atminties liudytojai. Tikslą pasiekėme, tad labai džiaugiamės matydami rezultatus.“

Pasak tarybos narės, ypač džiugina tai, kad į naujas veiklas pavyko įtraukti ir vyresnio amžiaus bendruomenės narius, jie noriai ir aktyviai dalyvavo ir susipažino su naujomis technologijomis.

„Akivaizdu, kad mūsų bendruomenės dalyvavimas projekte prisideda prie bendruomenės narių pilietiškumo ugdymo, suartina vyresnio amžiaus bendruomenės narius ir jaunąją kartą“, – pastebi V. Grigaliūnienė. Tuo pačiu priduria, kad pradėta veikla tęsiama – visada laukiami gyventojai, į vietos biblioteką besikreipiantys dėl senų albumų išsaugojimo skaitmeniniu formatu. Ateityje planuojama suskaitmeninti senus miestelio švenčių, renginių video filmukus, įrašytus video juostose.

Apsilankykite Klovainių bendruomenės svetainės skiltyje „Retro foto“ ir peržiūrėkite skaitmeninį miestelio nuotraukų albumą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Klovainių bendruomenės svetainės skiltis „Retro foto“


Projekto rezultatų pristatymas gyventojams

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/klovainiu-bendruomenes-interneto-svetaineje-naujas-skaitmeninis-nuotrauku-albumas/