Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“

Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“

Projekto pavadinimas: IRT – patogesniam Pažagienių bendruomenės narių gyvenimui

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė pazagieniai.lt, įdiegiant naujus įrankius

Apie projektą

Bendravimas su kitais – svarbus dalykas kiekvieno žmogaus gyvenime. Pažagienių kaimo bendruomenė stengiasi paskatinti bendravimą tarp bendruomenės narių naudodama atnaujintą bendruomenės internetinę svetainę.

Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“ susikūrė 2003 metais. Jos tikslai – spręsti gyventojų problemas įvairiose srityse, bendradarbiauti su kitomis bendruomenėmis, diegti visuomenei pilietinius pagrindus, skatinti demokratijos daigus vietos bendruomenėje. Šiais metais bendruomenė tapo viena iš 120-ies projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtoja ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Pažagienių kaimo bendruomenė turi savo internetinę svetainę pazagieniai.lt. Norint bendruomenės nariams suteikti daugiau galimybių spręsti problemas, bendrauti, padėti vieni kitiems, buvo nuspręsta svetainę atnaujinti ir papildyti naujais įrankiais – forumu Pasikalbėkime ir registracija į Mobilų SPA. Projekto metu taip pat vyko skaitmeninio raštingumo mokymai bei konsultacijos, kurių metu vyresnieji bendruomenės nariai mokėsi naudotis įvairiomis interneto galimybėmis.

Šiuo metu Pažagienių kaimo bendruomenės svetainėje skelbiama informacija apie bendruomenę, jos istoriją, veiklą, projektus, nuotraukos iš renginių. Projekto metu čia atsirado ir forumas Pasikalbėkime. Jame vietos gyventojai gali diskutuoti įvairiomis temomis, skelbti apie dovanojamus daiktus ar suteikiamas paslaugas bei informuoti apie problemas, pavyzdžiui, buitines ir stambiagabarites atliekas, kurios yra didelė problema bendruomenėje. Taip pat, svetainė buvo papildyta registracija į Mobilų SPA – termomasažinių lovų nuomos bei masažų paslaugas. Ši paslauga yra itin populiari, tad registracijos funkcija padėjo supaprastinti laiko rezervavimą.

Anot Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ skaitmeninės lyderės Ilonos Čingienės, bendruomenės internetinės svetainės pokalbių skiltis skatins domėjimąsi bendruomenės gyvenimu, aktyvins žmones, atliks švietėjišką darbą. Ji pastebi, kad bendruomenės nariai džiaugiasi projekto idėjomis bei mokymų nauda. Planuojama ateityje organizuoti konkursus, kurių laimėtojai būtų apdovanojami įvairiomis dovanėlėmis.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ internetinė svetainė pazagieniai.lt

Akimirka iš bendruomenės vykdytų mokymų

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/pazagieniu-kaimo-bendruomenes-internetineje-svetaineje-naujos-galimybes-bei-paslaugos