Veiverių seniūnijos bendruomenės centras

Veiverių seniūnijos bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: Susipažinkime – čia Veiveriai

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.veiveriuose.lt ir QR kodai

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti informacija apie Veiverių krašto istoriją, įžymius žmones ir turistų lankomas vietas. Veiverių bendruomenės centras pristato naują skaitmeninę erdvę, kuri padės sužinoti daugiau apie gimtojo miestelio praeitį.

Šiais metais Veiverių bendruomenės centras dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo vienas iš 120-ies bendruomenių laimėtoju ir įgyvendino savo idėją – perkėlė informaciją į skaitmeninę erdvę.

Veiverių bendruomenės centras įkurtas 2002 metais ir jo pagrindinės veiklos kryptys yra kultūrinių renginių organizavimas ir parama meno mokyklos mokiniams. Organizacija taip pat rūpinasi miestelio infrastruktūros tobulinimu bei viešųjų erdvių tvarkymu. Bendruomenė nuoširdžiai didžiuojasi savo krašto didvyriais, istoriniais momentais, bet ilgą laiką nebuvo galimybės pasidalinti šiomis žiniomis su visuomene. Todėl dalyvavimas projekte padėjo Veiverių bendruomenės centrui įgyvendinti įtinklinimo idėją ir tikslą – šiuolaikiškai pristatyti savo istorinį paveldą skaitmeninėje erdvėje.

Internetinėje svetainėje www.veiveriuose.lt skelbiami Veiverių krašto istorinių vietų aprašymai su nuotraukomis, kuriuos parengė senjorai, išmokę kompiuterinio raštingumo. Prie darbų prisijungė ir istorija besidomintys savanoriai mokiniai. Taip pat buvo sukurtas QR kodas, kuris turi tiesioginę prieigą prie internetinės svetainės. QR ženklai buvo iškabinti ant istorinių objektų, šalia paminklų ir kitose istorinėse vietovėse. Ženklai yra puiki pagalba turistams ir miestelio svečiams, nes tai padeda artimiau susipažinti su krašto praeitimi ir jo turtinga istorija. Be to, taip skleidžiama žinia apie Veiverių bendruomenės centro vykdomas veiklas.

Anot Veiverių bendruomenės centro pirmininkės Daivos Venclovienės, apie šį įtinklinimo projektą buvo svarstyta jau ilgą laiką: „Tai buvo sena svajonė, ne tik bendruomenės administracijos, bet ir seniūnijos gyventojų – įkurti informacinį centrą“. Pirmininkė džiaugiasi organizacijos vieningumu ir meile krašto istorijai, kas buvo didžiausia motyvacija įvykdyti projektą. O prie ženklų kabinimo prisidėjo ir jaunieji skautai. „Mes tikrai žinojome, kad mūsų kraštas aktyviai keliavo istorijos puslapiais, gebėjome išvardinti ne vieną objektą, tačiau tik dirbdami prie šio projekto sugebėjome apjungti visus paminklus“, – teigia D. Venclovienė. Kalbėdama apie įtinklinimo privalumus, pirmininkė pastebėjo, kad medžiagos skaitmenizavimas buvo tikra mokykla kiekvienam prisidėjusiam prie šio projekto.

Apsilankykite Veiverių bendruomenės centro internetinėje svetainėje www.veiveriuose.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Veiverių bendruomenės centro sukurti QR kodai.

Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas išbandė naujuosius QR kodus.

Projekto rezultatai matomi:

http://kvitrina.lt/skaitmeninis-pasimatymas-su-veiveriu-krasto-turtinga-praeitimi