Gižų kaimo bendruomenė

Gižų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Gižų kaimo bendruomenės internetinės svetainės sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė gizubendruomene.lt

Apie projektą

Šiuolaikinės technologijos atveria itin daug galimybių. Gižų kaimo bendruomenė jomis naudojasi ir nuo šiol savo veiklas viešina skaitmeninėje erdvėje – naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Gižų kaimo bendruomenė veiklą vykdo nuo 2003 metų. Jos tikslai – veikti Gižų gyventojų labui, ugdyti pilietiškumą, skatinti domėjimąsi savo krašto istorija. Bendruomenė organizuoja įvairius renginius, edukacines programas, aktyviai dalyvauja projektuose. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją.

Jau kurį laiką bendruomenei kirbėjo mintis sukurti internetinę svetainę, kuri padėtų didinti bendruomenės žinomumą, įtraukti daugiau dalyvių į organizuojamas veiklas, skleisti informaciją apie bendruomenės gyvenimą ir teikiamas paslaugas bei skatintų žmonių norą naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Projekto „Gižai prisijungia“ metu bendruomenės svajonė pagaliau buvo įgyvendinta. Kuriant projektą bendradarbiauta su Vilkaviškio rajono viešosios bibliotekos Gižų filialu, kuris pateikė Gižų krašto istorijos aprašą, duomenis apie lankytinus objektus, žymius žmones, fotografijas, informaciją apie renginius, mokymus gyventojams.

Naujojoje Gižų kaimo bendruomenės skaitmeninėje erdvėje gizubendruomene.lt paskelbta informacija apie bendruomenę, vykdomas veiklas, projektus, renginius, taip pat yra nuotraukų galerija, skelbiamos naujienos. Čia galima susipažinti su Gižų krašto lankytinomis vietomis bei bendruomenės organizuojamomis edukacinėmis programomis. Be to, vietos verslininkai ir amatininkai gali svetainėje paviešinti skelbimą apie teikiamas paslaugas ar parduodamas prekes. Sukūrus naująją svetainę, bendruomenės nariams ir kitiems internetu besinaudojantiems žmonėms informacija tapo lengvai pasiekiama, taip atsirado galimybė paskatinti susidomėjimą bendruomenės veikla.

„Dalyvavimą projekte vertiname labai teigiamai, pozityviai. Tai yra puiki galimybė išmokti pateikti įvairią informaciją apie mūsų miestelį, jo gyventojus, veiklas, renginius. Įgyvendinus projektą ir sukūrus bendruomenės internetinę svetainę, tikime, kad dar labiau padidės mūsų bendruomenės veiklų, Gižų krašto žinomumas, turistų srautas“, – teigia bendruomenės pirmininkė Virginija Svirupskienė. Kiti bendruomenės nariai taip pat projekto veiklas vertina teigiamai, o susidomėjimas sukurtu produktu jaučiamas tiek tarp jaunimo, tiek tarp vyresnių žmonių. Įvairių amžiaus grupių gyventojai bei bendruomenės nariai pagal galimybes noriai dalyvauja skaitmeninio raštingumo mokymuose, džiaugiasi sužinoję ir išmokę naudingų dalykų.

Žadama, kad svetainėje bus nuolatos atnaujinama informacija apie artėjančius renginius, veiklas, dalinamasi akimirkomis iš jau įvykusių renginių, kad apie renginį galėtų sužinoti ir negalėję dalyvauti žmonės. Dar vienas ateities planų – išplėtoti svetainėje jau esančią elektroninę parduotuvę.

Apsilankykite bendruomenės internetinėje svetainėje gizubendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Gižų kaimo bendruomenės svetainė gizubendruomene.lt

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/gizu-kaimo-bendruomene-atrado-nauja-buda-didinti-bendruomenes-zinomuma