Noragėlių krašto bendruomenė

Noragėlių krašto bendruomenė

Projekto pavadinimas: Dalinuosi kuo turtingas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė norageliai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, Noragėlių krašto bendruomenė žengė naują žingsnį – tarė „taip“ naujosioms technologijoms ir nuo šiol bendruomenės narius kviečia burtis skaitmeninėje erdvėje – naujoje bendruomenės interneto svetainėje.

Noragėlių krašto bendruomenė gyvuoja jau šešerius metus. Bendruomenė vienija 5 kaimus – Noragėlius, Vosbūčius, Ginčionis, Onciškius ir Juozapavičius. Ji užsiima projektine veikla, kultūriniu švietimu, organizuoja renginius. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies laimėtojų, gavusių galimybę įgyvendinti savo sukurtą projektą.

Noragėlių krašto bendruomenės projektas – „Dalinuosi, kuo turtingas“. Jo idėja – sukurti internetinę svetainę, kurioje vietos gyventojai perka ir parduoda savo paslaugas ir prekes vieni kitiems. Prie projekto savo darbais prisidėjo Alius Tamkevičius, sukūręs bendruomenės logotipą bei Rūta Tamkevičiūtė ir Jovita Baranauskaitė, kurios dalinosi savo nuotraukomis. R. Tamkevičiūtė prie svetainės kūrimo prisidėjo ir savo surinkta medžiaga apie Ginčionių kaimą. Naujai sukurta bendruomenės svetainė norageliai.lt buvo pristatyta vasaros palydėtuvių šventės „Sudie, mano vasara gėlėta“ metu.

Naujojoje Noragėlių krašto bendruomenės skaitmeninėje erdvėje skelbiamos vietos naujienos, dalinamasi veikla, krašto istorija, akimirkomis iš renginių. Tačiau bene svarbiausia svetainės skiltis – „Turgelis“. Šioje skiltyje Noragėlių krašto gyventojai skelbia apie parduodamas arba perkamas prekes, teikiamas arba ieškomas paslaugas. Dalindamiesi prekėmis ir paslaugomis bendruomenėje, gyventojai gali sutaupyti pinigų, sustiprėja jų bendrystė. Kadangi dabar tai galima padaryti ir internetinėje erdvėje, procesas yra paprastesnis ir užima mažiau laiko.

„Vietoje to, jog pirktume paslaugas iš kitų žmonių, galėsime tas paslaugas teikti vieni kitiems. Be to, bendruomenėje daug narių gyvena ūkiškai ir dažnai neturi, kur padėti savo užauginto derliaus pertekliaus. Jei efektyviai komunikuosime tarpusavyje, dalis bendruomenės narių šeimų išlaidų liks šeimai“, – sako bendruomenės pirmininkė Žaneta Burbulevičienė apie dalyvavimą projekte. Ji teigia, kad bendruomenės nariams dar reikia priprasti naujienų bei informacijos ieškoti ne „Facebook“ paskyroje, o bendruomenės internetinėje svetainėje, tačiau pastebi, kad susidomėjimas svetaine auga. Ateities planai – gilintis į kaimų istorijas, rinkti iš gyventojų ir svetainėje talpinti jų išsaugotas senovines fotografijas, girdėtas istorijas. Taip pat planuojama rengti konkursus bei šiuo metu ypač aktualias virtualias parodas.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Noragėlių krašto bendruomenės svetainė norageliai.lt

Bendruomenės pirmininkė ir jaunimo komanda, atstovavusi bendruomenę Lazdijų rajono bendruomenių sąskrydyje.

Projekto rezultatai matomi:

http://dainavosgidas.lt/norageliu-krasto-bendruomenes-internetine-svetaine-palengvins-prekiu-ir-paslaugu-mainus-tarp-vietos-gyventoju/