Asociacija „Imbariečių draugija“

Asociacija „Imbariečių draugija“

Projekto pavadinimas: Bendruomenės svetainė – geresnės narių gyvenimo kokybės galimybės.

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė imbarieciudraugija.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniam žmogui dažnai nelengva susigaudyti informacijos gausoje, nes kiekvieną dieną jos vis daugiau ir daugiau. Imbariečių draugija nusprendė pasinaudoti informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, kad padėtų savo bendruomenei rasti reikalingą informaciją greitai ir saugiai.

Imbariečių draugija – viena iš pirmųjų Kretingos rajone, susikūrusi prieš 18 metų. Bendruomenė yra draugiška, supratinga, darbšti, organizuoja įvairius renginius, dalyvauja projektuose. Šiais metais ji tapo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją – sukurti naują draugijos internetinę svetainę imbarieciudraugija.lt.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Stonkuvienė sako, kad vienas iš jos prioritetų yra padėti kitiems žmonėms. Bendruomenėje gana daug vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku susigaudyti šiuolaikinėse technologijose, internetinėje erdvėje. Taip gimė idėja sukurti bendruomenės internetinę svetainę, kuri supaprastintų informacijos paiešką ir palengvintų bendruomenės žmonių kasdienį gyvenimą. Svetainės kūrimui vadovavo pati bendruomenės pirmininkė, kuri teigia, kad kūrimo procesas buvo tikrai įdomus ir pamokantis.

Naujojoje Imbariečių draugijos internetinėje svetainėje imbarieciudraugija.lt skelbiama informacija apie bendruomenę, jos veiklą, naujienos apie vykdomus renginius, projektus. Taip pat čia galima rasti naudingų nuorodų bei informacijos apie krašto lankytinas vietas ir žymius žmones. Vienas iš didžiausių svetainės privalumų – reikalingą informaciją galima įkelti joje, o ne socialiniuose tinkluose, todėl ją gali pasiekti ir žmonės, neturintys socialinių tinklų paskyrų. Svetainėje visa informacija yra vienoje vietoje, tad prireikus nebereikia blaškytis internete. Įgyvendinus projektą, visiems bendruomenės nariams, o ypač senjorams, tapo patogiau naudotis paslaugomis internete. Svetainės privalumas ne tik patogumas – dabar žinios apie bendruomenės atliktus darbus gali pasiekti daugiau žmonių, o bendruomenės nariams atsiveria galimybė geriau pažinti jos veiklas.

„Bendruomenės svetainės sukūrimas – tai atviras langas ne tik į virtualią erdvę, bet ir į gerosios patirties skleidimą, gavimą, įsisavinimą realiame gyvenime“, – projekto naudą apibūdina D. Stonkuvienė. Ji pastebi, kad dalyvavimas projekte suteikė daugiau galimybių naudotis viešosios erdvės privalumais. Patys draugijos nariai liko patenkinti projekto veiklomis ir džiaugiasi, kad padidėjo bendruomenės žinomumas. Ateityje planuojama, kad svetainė gyvuos ir toliau ir bus nuolatos papildoma nauja informacija.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Imbariečių draugijos internetinė svetainė imbarieciudraugija.lt

Akimirka iš svetainės pristatymo, šeimų žygio metu

Projekto rezultatai matomi:

https://www.pajurionaujienos.com/?sid=20759&act=exp

https://www.svyturiolaikrastis.lt/2020/11/09/imbarieciu-draugija-atvere-langa-i-virtualia-erdve