Jurgėnų kaimo bendruomenė

Jurgėnų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Prisijaukink technologijas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė jurgenai.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, istorija bei pasiekimais. Jurgėnų kaimo bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir sukūrė savo skaitmeninę erdvę.

Šiais metais Jurgėnų kaimo bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – sukūrė internetinę svetainę, kuri tapo alternatyva „skelbimų lentai“.

Jurgėnų kaimo bendruomenė įkurta 2003 metais ir pagrindinės jos veiklos kryptys – kurti ir puoselėti saugią, patogią, sveiką ir aktyvią gyvenamąją aplinką. Bendruomenė rūpinasi renginių, edukacinių užsiėmimų, pažintinių ekskursijų organizavimu ir tradicijų puoselėjimu. Iki šiol organizacija neturėjo erdvės pasidalinti savo renginiais ir edukaciniais projektais, todėl nusprendė sukurti internetinę svetainę, kurioje lankytojai galės sekti visą aktualią informaciją.

Svetainė padeda spręsti nuotolinio bendravimo problemą: iki šiol buvo sunkiau sutelkti skirtinguose kaimuose gyvenančius bendruomenės narius, atlikti apklausas, gauti grįžtamąjį ryšį. Internetinėje svetainėje jurgenai.lt gyventojai gali bendrauti vieni su kitais per atstumą ir išspręsti kylančias problemas. Svetainėje veikia skelbimų skiltis, kurioje organizacijos nariai rašo skelbimus įvairiausiomis temomis: rankdarbių pardavimas, vietos amatininkų pranešimai, sveikatingumo viešinimas. Aktuali informacija yra keliama į naujienų skiltį, kad lankytojai galėtų lengvai sekti naujausius bendruomenės įvykius. Ši skiltis yra itin reikalinga gyventojams, išvažiavusiems į užsienį, kurie negali dalyvauti organizuojamuose renginiuose. Naujoje skaitmeninėje erdvėje gali ne tik sužinoti bendruomenės gyvenimo įvykius, bet ir patys dalyvauti diskusijose. Svetainėje skelbiami bendruomenės administracijos kontaktai, kad gyventojai ir partneriai gali greitai susisiekti rūpimais klausimais.

Anot Jurgėnų kaimo bendruomenės pirmininkės Neringos Barauskienės, organizacijos nariai yra ypač patenkinti projekto rezultatais. „Bendruomenės nariai džiaugiasi šiuo įgyvendintu projektu, nes tapo labai patogu nuotoliniu būdu greitai sužinoti bendruomenės naujienas, teikti pasiūlymus, dalintis idėjomis, diskutuoti, aptarti rūpimus klausimus“, – teigia pirmininkė. Ateityje yra planuojama organizuoti mokymus ir supažindinti bendruomenės narius su internetinės svetainės valdymu. „Bus prieinama informacija apie veiklas, kaip įkelti skelbimus ar nuotraukas“, – sako N. Barauskienė.

Apsilankykite bendruomenės internetinėje svetainėje jurgenai.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Jurgėnų kaimo bendruomenės internetinė svetainė jurgenai.lt

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/jurgenu-kaimo-bendruomenes-veikla-skelbiama-ir-internetineje-erdveje