VO „Dapkūniškių bendruomenės centras“

VO „Dapkūniškių bendruomenės centras“

Projekto pavadinimas: Dapkūniškių bendruomenės internetinės svetainės www.dapkuniskiai.lt sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.dapkuniskiai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Dapkūniškių bendruomenė žengia naują žingsnį – pristato naują bendruomenės internetinę svetainę.

Dapkūniškių bendruomenės centras dalyvavo ir tapo vienu iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti bendruomenės narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Visuomeninė organizacija „Dapkūniškių bendruomenės centras“ vienija apie 200 narių. Jos veikla skirta Dapkūniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų gyvenimo kokybės gerinimui, socialinio ir pilietinio aktyvumo skatinimui. Organizacijos veiklos prioritetai yra projektinis, socialinis, kultūrinis darbas, jaunimo aktyvumo skatinimas. Siekiant paskatinti šių veiklų populiarumą, internetinė svetainė yra būtinybė, kuri suteikia sąlygas ne tik pristatyti jau įvykusius renginius, bet ir pakviesti į naujas organizuojamas veiklas.

Šiuo metu Dapkūniškių bendruomenės internetinė svetainė www.dapkuniskiai.lt jau atvira lankytojams. Jos kūrimo procese dalyvavo ne tik bendruomenės savanoriai, bet ir pirmininkė, bibliotekos atstovai ir svetainių kūrimo specialistas. Svetainėje galima greičiau sužinoti apie organizuojamus kultūrinius renginius bei užsiėmimus. Sudarytos galimybės susisiekti su administracija, susipažinti su bendruomenės narių veiklomis, sužinoti daugiau apie Dapkūniškių istoriją ir peržiūrėti įvykusių renginių nuotraukas. Organizacija tikisi, kad internetinės svetainės sukūrimas patenkins visų bendruomenės narių lūkesčius ir pritrauks naujų narių į vykstančias veiklas.

„Labiausiai džiaugėmės, kad visą informaciją galima rasti vienoje vietoje, gyventojams nėra būtinybės turėti socialinių tinklų paskyras, kad galėtų matyti aktualią informaciją“, – internetinės svetainės sėkme džiaugiasi Dapkūniškių bendruomenės pirmininkė Marija Ažubalienė. Ji teigia, kad svetainė suteikia galimybes lengviau susisiekti su organizacijos centro administracija bei greičiau rasti informaciją apie vykstančius renginius: „Tikimasi, kad tokiu būdu dar daugiau žmonių aktyviau įsitrauks į bendruomenės gyvenimą, o sukurtas spartus virtualus ryšys su gyventojais peraugs į bendrystę veiklų metu.“

Marija Ažubalienė taip pat dalinasi mintimis apie bendruomenės skaitmenizavimo ateitį: „Bendruomenės interneto svetainė ir ateityje bus nuolat atnaujinama, bus filmuojami renginiai, sukuriami videofilmai ir skelbiami svetainėje. Ketiname surinkti daugiau nuotraukų iš bendruomenės narių ir jas paskelbti „Galerijos“ skiltyje.“ Pirmininkė sako, kad bus plėtojama bendravimo funkcija internetinėje svetainėje, kur bendruomenės nariai bus aktyviai kviečiami įsitraukti į apklausas ir bendrų klausimų sprendimo procesus.

Apsilankykite bendruomenės tinklapyje www.dapkuniskiai.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Dapkūniškių bendruomenės internetinė svetainė www.dapkuniskiai.lt

Dapkūniškių svetainės kūrimas. Svetainę kūrė Martynas Ažubalis

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/dapkuniskiu-bendruomenes-nariai-nuo-siol-bendradarbiauja-ir-skaitmenineje-erdveje/