Pikelių bendruomenė

Pikelių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Internetinės svetainės sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.pikeliai.lt

Apie projektą

Bendruomenėms bendradarbiavimas ir veikimas iš vien yra itin svarbus, netgi tada, kai bendruomenės nariai yra palikę gimtąjį kraštą. Pikelių bendruomenė rado išeitį įveikti didžius atstumus ir sukūrė platformą, kurioje laukiami visi susidomėję bendruomenės veikla.

Pikelių bendruomenė yra aktyvi, švietėjiška visuomeninė organizacija. Šiais metais ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė Pikelių kaimo bendruomenės interneto svetainę.

Šiame besikeičiančių technologijų laikotarpyje internetinė svetainė yra tiesiog privaloma kiekvienam, o tuo labiau organizacijai. Pikelių bendruomenė turėjo tikslą ir siekiamybę sukurti internetinę svetainę, kurioje būtų pristatoma bendruomenės istorija, pasakojama apie vykstančias veiklas, pateikiama išsamesnė informacija apie gyvenvietės lankomiausias turistines vietas.

Naujai sukurta internetinė svetainė www.pikeliai.lt skirta paskatinti bendruomenės narius naudotis internetu, sužinoti gyvenamosios vietos aktualijas. Taip pat nemažai bendruomenės kraštiečių yra išvykę į užsienį ir jų vaikai jau kalba kitomis kalbomis, daugiausia anglų, dėl tokio poreikio interneto svetainėje dalis svarbiausios informacijos pateikiama anglų kalba. Bendruomenė džiaugiasi, kad vis daugiau vartotojų sužino apie sukurtą internetinę svetainę ir joje apsilanko. Pasinaudojant interneto teikiamomis galimybėmis Pikeliškių veikla tapo labiau matoma ir pasiekiama kitoms bendruomenėms, su kuriomis tapo lengviau dalintis gerąja patirtimi.

„Užbaigus projektą galime pasakyti, kad pasiekėme norimą rezultatą“, – komentuoja bendruomenės pirmininkas Danielius Gedutis. „Džiaugiamės, kad sukurta internetinė svetainė, kurioje galima pateikti naujienas, pranešimus apie įvykusius renginius, nuolat pildyti nuotraukų galeriją“. Taip pat pirmininkas tikisi, kad apsilankę internetinėje svetainėje žmonės susigundys atvykti į Pikelius bei džiaugiasi pozityviais atsiliepimais iš bendruomenės: „Interneto svetainė bendruomenės nariams patiko, dizainas patrauklus, nes yra Pikelių vėliavos spalvų, išdėstymas paprastas ir patogus naudotis“. Bendravimas organizacijoje yra itin svarbus, todėl pirmininkas iškelia svetainės svarbą kaip bendruomenės pagrindinį informacijos šaltinį.

Danielius Gedutis taip pat pozityviai žvelgia ir į ateitį bei tikisi, kad internetinė svetainė bus nuolatos tobulinama – „Ateityje planuojama sukurti informacinį skyrelį apie norimus parduoti produktus ar gaminius“.

Apsilankykite naujoje Pikelių bendruomenės internetinėje svetainėje www.pikeliai.lt ir sekite jų veiklą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Pikelių bendruomenės internetinė svetainė www.pikeliai.lt

Pikelių bendruomenės pristatymas anglų kalba internetinėje svetainėje www.pikeliai.lt/en

Projekto rezultatai matomi:

http://www.budas.lt/regionu-naujienos/budas-zemaiciu/40729-pikeliu-bendruomene-susivienija-internetineje-aplinkoje