Kaunatavos bendruomenė

Kaunatavos bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Skaitmenintas Kaunatavos bendruomenės ženklas“

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis kaunatavos-kaimo-bendruomene.mozello.lt

Apie projektą

Kaunatavos bendruomenė vykdo daug įdomių veiklų: gamina naujoviškus patiekalus, organizuoja edukacines veiklas. Tačiau iki šiol neturėjo galimybės plačiai pasidalinti savo istorijomis. Todėl ji atrado būdą kaip padėti savo bendruomenės nariams nepasimesti informacijos gausoje ir apie savo vykdomas veiklas informuoti skaitmeninėje erdvėje.

Kaunatavos bendruomenė garsėja savo tradiciniais ir naujų skonių obuoliniais sūriais bei mėtų kolekcija. Tuo pačiu bendruomenė itin puoselėja požiūrį, kad gyvenimas kaime yra ne mažiau žavingas ir patogus, nei gyvenimas mieste. „Svarbu, kad čia būtų patogu dirbti, gyventi, auginti vaikus, užsiimti įdomiomis veiklomis laisvalaikiu“, – sako Vilija Jocienė, Kaunatavos bendruomenės tarybos narė.

Organizacija dalyvavo ir tapo viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti bendruomenės narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Kaunatavos bendruomenė gyvuoja jau 15 metų ir ypač didžiuojasi veiklų įvairove. Organizacijos nariai gali virti obuolinius sūrius, kepti meduolius, įsitraukti į edukacines veiklas. Čia nuolat gimsta daugybė naujų idėjų. Viena jų – sudaryti galimybes, naudojant naujausias technologijas, žmonėms prisidėti prie bendrų veiklų. Todėl bendruomenė išsikėlė tikslą su specialia įranga suorganizuoti mokymų kursą, kurio metu visi norintys galėtų išmokti naudotis elektronine erdve. O įgijus žinių, sukurti internetinį tinklapį, kuriame būtų galima skelbti savo veiklų rezultatus.

Bendruomenė savo tikslą įvykdė ir, anot V. Jocienės, rezultatas yra geresnis negu tikėjosi. Organizacijos nariai itin susidomėjo mokymais ir aktyviai dalyvavo vykusiose veiklose. O vėliau buvo sukurtas ir tinklapis, kuris padeda geriau pristatyti bendruomenę, garsinti jos narių veiklas, ieškoti naujų partnerių. Ten galima rasti nuotraukas iš renginių ar užsiėmimų, taip pat naujausius įvykius ir kontaktus. Ateityje organizacija planuoja sukurti ir elektroninę parduotuvę, kad jų darbo rezultatai pasiektų dar platesnį žmonių ratą.

Be to, Kaunatavos bendruomenė sukūrė ir savo prekinį ženklą, kurį ketina pritaikyti gamyboje. Toks produkcijos pristatymas rinkai kuria puikią reklamą ir gali konkuruoti su kitais gamintojais. Kūrybinė veikla bendruomenėje itin išpopuliarėjo. Vis daugiau bendruomenės narių ateina maketuoti savo skelbimų, kurti koliažų ar redaguoti nuotraukas. Organizacijos bendrai naudojamoje planšetėje kuriamas darbas iškart yra saugomas kompiuteryje ar telefone, todėl lengva juo dalintis su bendraminčiais ar kurti bendrus darbus. O vaikai ypač mėgsta piešti, spalvinti ir džiaugiasi galimybe savo piešiniais ir sveikinimais dalintis internete.

V. Jocienė džiaugiasi, jog dalyvavimas projekte pakėlė gyvenimo kokybės kartelę dar vienu laipteliu. „Suteikė galimybę viską daryti kokybiškiau, ką iki šiol darėme gan primityviai. Be to, tai naujas būdas pagerinti savo skaitmeninius įgūdžius, sužinoti techninių galimybių naujoves, išbandyti ir tobulėti.“

Jau aktyviame tinklapyje galite pamatyti dailės darbų parodą ir susipažinti su bendruomenės veiklomis bei jų ypatumais. Taigi, nepamirškite apsilankyti kaunatavos-kaimo-bendruomene.mozello.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Kaunatavos kaimo bendruomenės tinklapis kaunatavos-kaimo-bendruomene.mozello.lt

Kaunatavos kaimo bendruomenės tinklapio skiltis „Produktai“

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/kaunatavos-bendruomenes-tinklapis-atveria-kelius-i-kurybiskuma/