Kauno Muravos bendruomenės centras

Kauno Muravos bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: „SUSITIKIMAI. SUSIPAŽINKIME IŠ ARČIAU“. Mokymai.

Projekto rezultatas

Surengti nauji mokymai, kurių medžiaga pasiekiama „Youtube“ platformoje

Apie projektą

Kiekvienas bendruomenės narys vis kažkuo nauju praturtina organizaciją, tik ne visada turi galimybę tai pristatyti savo kolegoms. Kauno Muravos bendruomenės centras, naudodamas įvairias skaitmenines platformas, kviečia kiekvieną norintį dalintis pasakojimais. atskleisti savo talentus, veiklas ir pomėgius.

Šiais metais Kauno Muravos bendruomenės centras dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo vienu iš 120-ies bendruomenių laimėtoju ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – surengė, nufilmavo ir į skaitmeninę erdvę perkėlė mokymų ciklą „Susitikimai. Susipažinkime“.

Bendruomenė buvo įkurta 2014 m. Ji ypač aktyvi – kasmet rašo, rengia ir teikia įvairias projektų paraiškas, o laimėję – jas įgyvendina. Veiklą labai praturtina daug kūrybiškų žmonių, kurių darbai dažnai patraukia aplinkinius ir naujus bendruomenės narius. Bendruomenei labai svarbi narių gerovė, siekiama skatinti jų lyderystės įgūdžius ir puoselėti organizacijos narių vienybę. Todėl Muravos bendruomenės centras sugalvojo mokymų ciklą, kurio metu gyventojai buvo kviečiami pristatyti savo gebėjimus mokant kitus narius. Veiklų įvairovė buvo itin plati: gėlių kompozicijų konstravimas, šachmatų žaidimas, supažindinimas su fotografijos menu ir kitos temos.

Visi planuoti mokymai: „Aš fotografuoju“, „Žaisk šachmatais“, „Odos papuošalų kūrimas“, „Noriu keliauti“, „Floristikos menas“, „Piešk su dailininku“ – buvo labai sėkmingi, jiems ruošiantis sukurti profesionalūs plakatai, kurie skatino bendruomenės narius dalyvauti. Mokymai buvo filmuojami, fotografuojami ir skelbiami internete, kad visi besidomintys net mokymams pasibaigus, galėtų juos rasti. Bendruomenės senjorams tai didelė naujovė ir proga įgyti naujų skaitmeninių įgūdžių. Šio iššūkio paskatinti, vyresnio amžiaus nariai įveikė nemažai vidinių baimių, atrado daug naujų bendravimo galimybių ir ėmė noriai dalintis patirtimi. Ypač prie to prisidėjo kūrybiniai mokymai, kurie leido išbandyti naujas veiklas, sužinoti ir išmokti tam tikrų paslapčių, praplėsti savo gebėjimų ratą. Bendruomenės nariai sužinojo apie kolegų pomėgius, turėjo galimybę vieni iš kitų pasimokyti. Net patys pranešėjai jautėsi išlaisvėję – įveikę jaudulį noriai dalinosi žiniomis.

Visus vykusius mokymus galite rasti „Youtube“ platformoje: Jurgitos Stanislavičės floristikos meno pamoka, Birutės Kairaitytės-Vaikevičienės paskaita apie fotografijos meną ir Nijolės Kulikauskaitės bei Ritos Venckutonytės kelionių pasakojimai. Detalesnė informacija apie mokymus skelbiama bendruomenės „Faceboook“ ir „Instagram“ paskyrose.

„Džiugu, kad mūsų projektas dar kartą įrodė gebėjimą susiburti, kurti, atsirado dar didesnis pareigos jausmas, tarpusavio pasitikėjimas, sumažėjo socialinė atskirtis“, – sako Vida Jasaitytė, Muravos bendruomenės pirmininkė. Ypatingai ji džiaugiasi mokymų lektoriais, kurie priėmė iššūkį ir išdrįso savo veiklą pristatyti visai organizacijai. „Patys bendruomenės nariai įvertino iniciatyvą ir sakė, jog tai įdomu, originalu, išmanu, naudinga“, – džiaugiasi V. Jasaitytė, – šaunu ir tai, kad niekas neliko atskirtyje, mat veiklose aktyviai dalyvavo ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie galėjo turiningai praleisti laisvalaikį, bendrauti bei diskutuoti įdomiomis temomis, sukurti meninius dirbinius: odos papuošalą, floristinę apyrankę arba vainiką.“

Pristatydama ateityje suplanuotas veiklas V. Jasaitytė paminėjo, kad norima įgyvendinti atskiros asociacijos Kauno Muravos bendruomenės centro svetainės projektą. O mokymai, kurie pradėti šiame projekte, toliau bus tęsiami ieškant vis naujesnių ir įvairesnių skaitmeninių formų.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Akimirka iš mokymų „Odos papuošalų kūrimas“

Kauno Muravos bendruomenės mokymų medžiaga„Youtube“ platformoje

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/muravos-bendruomenes-nariai-skaitmenineje-erdveje-savo-pomegiais-ikvepia-ir-kitus/