Bendruomenė „Virbalio vartai“

Bendruomenė „Virbalio vartai“

Projekto pavadinimas: „Įdomioji kraštotyra“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja kraštotyros skiltis bendruomenės tinklapyje virbaliovartai.lt

Apie projektą

Krašto istorija turi būti svarbi visiems: ir mažiems, ir dideliems. Bendruomenė „Virbalio vartai“ labai domisi savo miestelio istorija ir ieško būdų kuo plačiau dalintis surinktomis žiniomis su organizacijos nariais.

2020 m. bendruomenė „Virbalio vartai“ dalyvavo ir tapo viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti bendruomenės narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Bendruomenė „Virbalio vartai“ įkurta 2004 metais ir gyvena nedideliame, bet savo istorija turtingame Virbalio mieste. Veiklios organizacijos narių dėka atgaivinta šimtametė tradicija rugpjūčio 15 dieną švęsti Žolines organizuojant didelę mugę. Taip pat bendruomenėje veikia senųjų amatų centras, moterų klubas. Šiuo metu gyventojų yra arti tūkstančio, bet miestelio aikštė, pastatai ir gatvės, su išlikusiu Valakų sistemos išplanavimu, mena senuosius laikus. Akivaizdu, kad bendruomenė labai didžiuojasi savo istorija ir išlikusia etnografinio kultūros paveldo verte.

Anot bendruomenės narės ir skaitmeninės lyderės Renatos Buragienės: „Informacinės technologijos tampa neatsiejama bet kokio amžiaus žmogaus gyvenimo dalimi“. Todėl bendruomenė išsikėlė tikslą – sukurti naują kraštotyros skiltį miesto bendruomenės tinklapyje virbaliovartai.lt ir taip sudaryti sąlygas geriau pažinti savo krašto istoriją, bendrauti, skatinti mokytis, naudotis informacinėmis technologijomis.

Tinklapyje į kraštotyros skiltį keliama kraštotyros medžiaga – tai bendras darbo rezultatas, kurį sukūrė bendruomenė kartu su miesto biblioteka. Bibliotekos vedėja, kraštotyrininkė Danutė Stankūnienė iš pasakojimų, fotografijų ir dokumentų redagavo surinktą medžiagą ir kaupė skaitmeninėse laikmenose. Dabar organizacija yra sukaupusi gana nemažai kraštotyrinės medžiagos, todėl dalyvavimas projekte padėjo įkūnyti seną svajonę – padėti pažinti savo kraštą, naudojant šiuolaikines technologijas. Jau pirmomis projekto įgyvendinimo savaitėmis bendruomenė pastebėjo padidėjusį lankytojų skaičių tinklapyje, todėl daro išvadą, jog įgyvendinta priemonė paskatino vietos gyventojus aktyviau naudotis internetu bei tobulinti skaitmeninius įgūdžius. Tai itin aktualu pagyvenusiems žmonėms, kurie prie skaitmeninės bendruomenės prisijungė neseniai.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Bendruomenės „Virbalio vartai“ svetainės skiltis „Įdomioji kraštotyra“

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/turtinga-bendruomenes-virbalio-vartai-istorija-jau-ir-elektronineje-erdveje/