Vėriškių bendruomenė

Vėriškių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Rask laiko sužinoti!

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali svetainė veriskiubendruomenes.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com

Apie projektą

Radviliškio rajono Vėriškių bendruomenė savo nariams padeda nepaklysti informacijos gausoje. Sukūrusi naują skaitmeninį įrankį ji ne tik aktyviai skleidžia informaciją apie aktualius vietos įvykius bei veiklas, bet ir skatina bendruomenės narius, nepaisant amžiaus bei turimų žinių, aktyviai mokytis naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Vėriškių bendruomenė savo gyvavimą pradėjo 2009 metais. Ji savo bendruomenės nariams organizuoja įvairias veiklas, renginius, per metus vykdo po 7-8 projektus. Šiais metais Vėriškių bendruomenė tapo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtoja. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų. Vėriškių bendruomenė savo projektu siekė sukurti bendruomenės internetinę svetainę ir skatinti narius aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime, panaudojant įvairias skaitmenines aplinkas.

Šio projekto įgyvendinimas paskatino bendruomenę imtis naujos anksčiau neišbandytos veiklos, tobulėti informacinių technologijų srityje. Buvo sukurta nauja, funkcionali ir patraukli Vėriškių bendruomenės internetinė svetainė veriskiubendruomenes.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com, kuri suteikia galimybę net ir labai užsiėmusiems ar toliau gyvenantiems bendruomenės nariams neatitrūkti nuo bendruomenės gyvenimo. Svetainėje skelbiama informacija apie organizuojamus renginius, vykdomas veiklas, projektus, dalinamasi nuotraukomis iš įvairiausių išvykų.

Vėriškių bendruomenės pirmininkė Aldona Jurelevičienė džiaugiasi: „Pagaliau visą informaciją apie bendruomenę ir jos veiklą galime rasti vienoje vietoje: kokie renginiai vyksta, nuotraukas iš renginių ir kelionių, kokie projektai yra vykdomi šiuo metu, ir kokie buvo vykdomi anksčiau, informaciją apie vaikų dienos centro veiklą, bendruomenės adresą ir kontaktus – t.y. visą svarbią ir aktualią informaciją. Ši svetainė padės nepasiklysti informacijos gausoje. Didžiausia internetinės svetainės nauda – informacijos išliekamumas ir pasiekiamumas.

Visa šia informacija dalinamės ne tik su bendruomenės nariais, tai darome nuolat ir socialiniame tinkle Facebook, ją gali rasti visi, kas domisi Vėriškių bendruomenės veikla. Jau dabar matome didžiulę naujos svetainės naudą bendruomenės nariams. Kartu dirbant ir įtraukiant vis daugiau bendruomenės narių, pasiekiami daug geresni rezultatai. Nauja internetinė svetainė sudarė sąlygas kiekvienam bendruomenės nariui betarpiškai jausti bendruomenės gyvenimo pulsą. Svarbu, jog tai labai stiprina ryšius tarp visų bendruomenės narių.

Svetainė buvo sukurta bendradarbiaujant su Vėriškių biblioteka. Bibliotekininkė Rūta Grigaitienė, kuri yra aktyvi bendruomenės narė, ir toliau rūpinasi svetainės administravimu, kad visa informacija būtų laiku paskelbta. Bibliotekoje organizuojami skaitmeninio raštingumo mokymai vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dar nesinaudoja technologijomis, ar jomis naudojasi minimaliai. Nuolat internete skelbiama informacija apie veiklas bendruomenėje, o kur dar galimybė peržiūrėti nuotraukas. Tai skatina ir vyresniuosius aktyviau mokytis naudotis technologijomis.“

Įgyvendinus projektą bendruomenės nariai efektyviai naudojasi skaitmeninės erdvės galimybėmis, kurios šiomis dienomis tapo ypač svarbios ir reikalingos. Apsilankykite Vėriškių bendruomenės svetainėje veriskiubendruomenes.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com ir pamatykite dabar jau įtinklintos bendruomenės aktyvų gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Vėriškių bendruomenės internetinė svetainė veriskiubendruomenes.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com

Projekto rezultatai matomi:

http://manoradviliskis.lt/naujiena/veriskiu-bendruomene-savo-narius-aktyviai-skatina-naudotis-skaitmeninemis-technologijomis