Kapčiamiesčio bendruomenė

Kapčiamiesčio bendruomenė

Projekto pavadinimas: Tinklapio „Mano Kapčiamiestis“ sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis manokapciamiestis.lt

Apie projektą

Vienybė visais laikais yra itin svarbi vertybė, nors ją išlaikyti organizacijoje ne visada lengva. Bet Kapčiamiesčio bendruomenė ryžtingai žengia į internetinę realybę tam, kad paskatintų bendruomeniškumo jausmą su organizacijos nariais ir šalia esančiomis įstaigomis.

Kapčiamiesčio bendruomenė vienija Lietuvos pakraštyje, šalia Lenkijos ir Baltarusijos sienos, įsikūrusio miestelio gyventojus. Dalyvavusi projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse tapo viena iš šio konkurso 120-ies bendruomenių laimėtoja.

Bendruomenės pasiūlyto projekto tikslas buvo sukurti internetinę svetainę ir joje patraukliai pristatyti Kapčiamiesčio mietelį bei jo apylinkes. Įgyvendinamas projektas tapo itin svarbus pačiai bendruomenei, nes jos nariai, kaip niekad, pasijuto vieningi. Vykdydami veiklas aktyviai bendradarbiavo vieni su kitais, subūrė įmones, įstaigas, organizacijas, vieni su kitais dalinosi informacija. Bendruomenė aktyviai įtraukė gyventojus į organizuojamas veiklas, pristatė planuojamus projektus, o gyventojai teikė savo siūlymus ir pageidavimus.

Sukurtame tinklapyje manokapciamiestis.lt skelbiama informacija apie Kapčiamiesčio miestelio istoriją, renginių naujienas bei lankytinas vietas. Įgyvendinant šį projektą bendruomenės nariams kilo mintis turėti ir miestelio logotipą „Mano Kapčiamiestis“. Vystydami šią idėją nariai žengė dar toliau – sukūrė originalių Kapčiamiesčio suvenyrų liniją – magnetukus, tušinukus, puodelius ir net marškinėlius su naujuoju savo simboliu.

Tarp vietos gyventojų itin išpopuliarėjo ir nauja pramoga – pažink savo kraštą iš naujo. Šis laisvalaikio praleidimo būdas suaktyvėjo po to, kai naujai sukurtoje internetinėje svetainėje pradėta skelbti informacija apie vietos turizmą. Taigi, itin lankomą miestelį iš naujo atranda ne tik atvykėliai, bet ir vietos gyventojai. Anot bendruomenės pirmininkės Ramintos Karauskienės: „Kapčiamiestis labai pamėgtas ir lankomas turistų, jiems trūko vienoje vietoje pateikiamos informacijos apie lankytinas vietas, sodybas, stovyklavietes. Tokiu būdu išsprendėme šią problemą ir puslapyje pateikiame tiek svečiams, tiek gyventojams aktualias naujienas.“

Bendruomenės pirmininkė labai džiaugiasi, kad prie tinklapio kūrimo prisidėjo ir vietos gyventojai, ir verslininkai, kurie aktyviai dalinosi savo patirtimis. „Tai padėjo greičiau ir kokybiškiau surinkti visą naujausią ir aktualiausią informaciją“, – teigia Raminta Karauskienė.

Ji tikisi, kad elektroninėje erdvėje paskelbta informacija apie bendruomenę padės pritraukti daugiau narių, norinčių savanoriškais darbais prisidėti prie Kapčiamiesčio seniūnijos gerovės. Apsilankykite jų tinklapyje manokapciamiestis.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Kapčiamiesčio bendruomenės tinklapis manokapciamiestis.lt

Kapčiamiesčio bendruomenės tinklapio skiltis „Istorija“

Projekto rezultatai matomi:

http://dainavosgidas.lt/kapciamiescio-bendruomene-lankytinas-miestelio-vietas-pristato-naujame-tinklapyje/