Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenė

Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Elektroniniai prisiminimai“

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė antaliepte.lt/web-galerija, atliepiant šiuolaikinius poreikius

Apie projektą

Šiais laikais, kai viskas pasaulyje keičiasi itin sparčiai, svarbu išsaugoti atsiminimus apie praeitį. Tai padaryti siekia Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenė, kuri pristato skaitmeninę nuotraukų galeriją.

Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenė buvo įkurta 2007 metais su tikslu tobulėti ir vienyti kaimus ieškant naujų galimybių bei žinių. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Bendruomenė turėjo tikslą išsaugoti ir populiarinti bendruomenės kultūros, paveldo ir istorines krašto vertybes. Ji nusprendė sukurti skaitmeninį įrankį „Elektroniniai prisiminimai“. Naujasis projektas atskleidė vertingą partnerystę su Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Antalieptės filialo padaliniu, kuriame bendruomenės nariai buvo mokomi naudotis skaitytuvu ir nuotraukų apdorojimo programomis. Prie projekto įgyvendinimo taip pat itin daug prisidėjo bendruomenės nariai Mykolas Piurko, Danutė Rubliauskienė ir Regina Kuliešienė, kurie turėjo sukaupę didelį bendruomenės ir kaimų istorijos archyvą.

Projekto metu buvo renkamos ir skaitmeninamos nuotraukos iš bendruomenės gyvenimo. Vėliau nuotraukos sugulė į internetinę svetainę antaliepte.lt/web-galerija. Naujo skaitmeninio įrankio kūrimas buvo komandinis darbas, į kurį įsitraukė daug bendruomenės narių. Skaitmeninė nuotraukų galerija padeda išsaugoti kaimų praeitį bei istoriją ateities kartoms, tad jos turės galimybę geriau susipažinti su savo kraštu. Be to, nuo šiol kiekvienas žmogus gali išvysti bendruomenės ir kaimų akimirkas ir vaizdus vienoje vietoje, tad skatinamas domėjimasis bendruomene.

Eglė Steponavičienė dalyvavimą projekte įvertino puikiai. Bendruomenės narė teigia, kad kraštiečiai noriai dalijosi prisiminimais bei nuotraukomis. E. Steponavičienė ypač džiaugiasi vyresnių žmonių įsitraukimu į projekto veiklas – jie pasijuto visaverčiais bendruomenės nariais, pradėjo domėtis interneto ir technologijų teikiamomis galimybėmis. Patys bendruomenės nariai itin vertina tai, kad skaitmeninėje erdvėje esančias nuotraukas gali matyti ne tik jie, bet ir kiti, tad prisiminimai apie kaimą neišnyks. Siekiama ateityje į internetinę svetainę įkelti ne tik nuotraukas, bet ir gyventojų atsiminimus, pasakojimus, istorijas.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenės įskiepis antaliepte.lt/web-galerija

Akimirka iš bendruomenės narių susirinkimo

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/istorijos-issaugojimui-nuotrauku-galerija-skaitmenineje-erdveje

https://zarasuose.lt/4745-elektroniniai-prisiminimai