Zarasų rajono Suvieko kaimo bendruomenė

Zarasų rajono Suvieko kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Zarasų rajono Suvieko kaimo bendruomenės internetinės svetainės su diskusijų forumu sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.suviekas.zarasuose.lt

Apie projektą

Šiais laikais spartėja veiklų ir paslaugų kėlimasis į elektroninę erdvę. Suvieko kaimo bendruomenė neatsilieka nuo pokyčių ir nuo šiol savo veiklą pristato šiuolaikišku būdu – naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Suvieko kaimo bendruomenė buvo įkurta prieš devynerius metus. Bendruomenė organizuoja renginius, vykdo įvairias veiklas. Šiais metais ji sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies bendruomenių, gavusių galimybę įgyvendinti savo idėją.

Bendruomenė turėjo tikslą perkelti aktualias Suvieko kaimo bendruomenės veiklas bei informaciją į elektroninę erdvę. Nusprendė sukurti savo internetinę svetainę su integruotu diskusijų forumu. Tačiau tik sukurti įrankį nepakanka, svarbu sužadinti žmonių motyvaciją juo naudotis. Bendruomenė pasitelkė partnerius – Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suvieko skyrių, kuriame organizuoti skaitmeninio raštingumo bei kiti mokymai.

Naujojoje Suvieko kaimo bendruomenės svetainėje www.suviekas.zarasuose.lt pristatoma kaimo istorija, skelbiamos bendruomenės naujienos, informacija apie vykdomus projektus, dalinamasi nuotraukų galerija, kurioje užfiksuotos akimirkos iš bendruomenės gyvenimo. Yra ir diskusijų forumas, kuriame gyventojai gali siūlyti paslaugas, skelbti apie parduodamas ar perkamas prekes, dalintis patirtimi. Naujoji skaitmeninė erdvė padeda didinti bendruomenės žinomumą bei informacijos apie vykdomas veiklas pasiekiamumą. Taip pat, svetainėje esanti „Diskusijų“ skiltis atvėrė galimybę bendruomenės nariams aktyviau bendrauti, paskatino jų verslumą.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Svidinskienė dalyvavimą projekte vertina teigiamai. Jos nuomone, projekto veiklos daugiausiai naudos suteikė vyresnio amžiaus žmonėms – skaitmeninio raštingumo mokymų metu jie išmoko naudotis naujosiomis technologijomis, o sukurta bendruomenės elektroninė erdvė padeda juos įtraukti į bendruomenės veiklas internetu. Nariai ir toliau bus skatinami naudotis internetu bei lankytis bendruomenės internetinėje svetainėje.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Suvieko kaimo bendruomenės svetainė

Projekto rezultatai matomi:

https://www.zarasuose.lt/4835-suvieko-kaimo-bendruomenes-veiklos-jau-ir-skaitmenineje-erdveje

https://zarasuose.lt/4684-suvieko-kaimo-bendruomene