Mažeikių rajono savivaldybės Tirkšlių seniūnijos bendruomenė

Mažeikių rajono savivaldybės Tirkšlių seniūnijos bendruomenė

Projekto pavadinimas: Diskusijų aikštė

Projekto rezultatas

Internetiniame tinklapyje sukurtas naujas įskiepis „Renginiai“

Apie projektą

Informacinėms technologijoms užkariaujant pasaulį, skaitmeninės naujovės neaplenkė ir Mažeikių rajono savivaldybės Tirkšlių seniūnijos bendruomenės. Bendruomenė savo nariams pristato savo įtinklinimo projektą – elektroninę skelbimų lentą.

Tirkšlių seniūnijos bendruomenė yra aktyvi Mažeikių rajono bendruomenė, kuri nuolat organizuoja įvairius renginius. 2020 m. Ji sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, kuriame laimėjo galimybę įgyvendinti savo įtinklinimo idėją.

Pagrindinis projekto sumanymas – bendruomenės tinklapyje sukurti elektroninę skelbimų lentą, kurioje būtų galima dinamiškai dalintis informacija apie esamus ir būsimus miestelio renginius.

Trys jauni aktyvūs bendruomenės nariai Deividas Gricius, Vytautė Venskutė ir Živilė Undraitienė atnaujino bendruomenės tinklapį tirksliubendruomene.lt, kuriame buvo įdiegtas papildomas įskiepis. Naujoje skiltyje „Renginiai“ pateikiama informacija apie visus būsimus bendruomenės renginius – pradedant seminarais senjorams ir baigiant miestelio šventėmis. Ši skiltis suteikia galimybę organizatoriams daug lengviau paskelbti apie renginius ir pasidalinti detalia informacija apie juos. Projekte sukurta skiltis „Renginiai“ tapo ypač naudinga organizuojant tradicinę miestelio šventę. Skelbimas apie būsimą šventę informuoja ne tik miestelio gyventojus, bet kviečia svečius ir iš šalia esančių miestelių, todėl šventė atgijo ir tapo ir įdomesnė. Be to, ši skiltis itin praverčia organizuojant ekskursijas bendruomenės nariams ir visiems miestelio gyventojams. Organizatoriai pastebi, jog paskelbus apie ekskursiją naujoje elektroninėje skelbimų lentoje, visos vietos rezervuojamos ypač greitai.

Tirkšlių seniūnijos bendruomenė ir tarybos nariai džiaugiasi susisteminta informacija apie renginius, išvykas, susitikimus. Pastebėjo, jog tai skatina gyventojų bendruomeniškumą. Naujoji skiltis tapo svarbia informacine priemone bendruomenės nariams bei kitiems kaimo gyventojams. Projekto vykdymo eigoje bendruomenė iškėlė papildomą tikslą – sukurti įrankį, kuriuo būtų galima dalintis bendruomenės miestelio istorija ir taip paskatinti labiau domėtis krašto istorija.

Šiuo metu tinklapyje tirksliubendruomene.lt informacija nuolat pildoma, ir vis didesnis bendruomenės narių skaičius juo intensyviai naudojasi. Atsižvelgiant į tai, kad dauguma vartotojų tinklapyje apsilanko naudodami mobiliuosius įrenginius, tinklapio dizainas buvo atnaujintas ir pritaikytas mobiliesiems įrenginiams. Visi bendruomenės nariai tikisi, jog glaudus bendruomenės susitelkimas ir projekto metu sukaupta patirtis įkvėps naujiems projektams.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Tirkšlių seniūnijos bendruomenės tinklapis tirksliubendruomene.lt

Tirkšlių seniūnijos bendruomenės tinklapio skiltis „Renginiai“

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/tirksliu-seniunijos-bendruomene-medine-skelbimu-lenta-pakeite-i-elektronine