Jūrės kaimo bendruomenė

Jūrės kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Jūrės kaimo bendruomenė: prisijungusi, efektyvi ir kurianti Lietuvos bendruomenė.

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali svetainė www.jūrė.lt

Apie projektą

Spartėjant veiklų ir paslaugų kėlimuisi į skaitmeninę erdvę, Jūrės kaimo bendruomenė žengia naują žingsnį ir nuo šiol bendruomenės veiklas pristato skaitmeninėje erdvėje – naujoje bendruomenės interneto svetainėje.

Jūrės kaimo bendruomenė buvo įkurta 2002 metų pavasarį, renginio „Čia buvom, esam, būsim“ metu. Ši bendruomenė yra darbšti ir vieninga, sprendžia daugumai narių aktualias problemas, rūpinasi socialiniais ir kultūriniais poreikiais. Ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo tikslą – sukūrė internetinę svetainę. Laimėjimas konkurse suteikė bendruomenei galimybę informaciją apie savo veiklą viešinti internete.

Iki šiol Jūrės kaimo bendruomenė apie vykdomą veiklą ir renginius skelbdavo Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Kazlų filiale, skelbimų lentose arba socialiniuose tinkluose, todėl neretai informacija bendruomenės narius pasiekdavo pavėluotai. Tačiau dalyvavimas projekte padėjo išspręsti šią problemą – į bendruomenės veiklas įtraukiama vis daugiau narių, sumažinta skaitmeninė bei socialinė atskirtis. Projekto įgyvendinimu rūpinosi bendruomenės skaitmeninė lyderė Agnė Sliserytė su komanda.

Sukurta svetainė www.jūrė.lt yra patogus būdas visiems gyventojams lengvai ir greitai rasti informaciją bei suteikti bendruomenei ir jos vykdomai veiklai skaidrumo. Čia pristatoma Jūrės kaimo ir bendruomenės istorija, veikla, dalinamasi informacija ir naujienomis. Taip skatinamas bendruomeniškumas, mažinama skaitmeninė atskirtis. Svetainėje savo krašto istoriją ir aktualijas sužino ne tik bendruomenės nariai, bet ir žmonės, besidomintys savo gimtuoju kraštu, šaknimis. Svetainė naudinga ir naujakuriams – joje galima rasti vietos naujienas bei susipažinti su senuoju Jūrės kaimu.

Bendruomenės pirmininkė Rita Sliserienė sako, kad dalyvaudami projekte „Prisijungusi Lietuva“ Jūrės kaimo bendruomenės nariai plačiau pravėrė duris į šiandienos skaitmeninį pasaulį, o projekto skaitmeninio raštingumo mokymai buvo itin naudingi ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunajai kartai. „Projektas paskatino bendruomenės narius domėtis, kurti, bendrauti, mokytis ir siekti tikslo, kuris aktualus yra ne tik bendruomenės nariams, bet ir kaimo gyventojams“, – teigia ji. Naujosios internetinės svetainės suteikta nauda džiaugiasi ne tik bendruomenės pirmininkė, bet ir kiti bendruomenės bei kaimo žmonės – dabar jie aktualias kaimo naujienas gali sužinoti patys, apsilankę Jūrės kaimo bendruomenės svetainėje www.jūrė.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Jūrės kaimo bendruomenės svetainė www.jūrė.lt


Sukurtos internetinės svetainės pristatymas

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/jures-kaimo-bendruomenes-svetaine-naujas-budas-pasiekti-bendruomenes-narius/