Jurgiškių bendruomenė

Jurgiškių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Bendruomeniškumas internete. “Jurgiškių skaitmeninė bendruomenė”

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis jurgiskiubendruomene.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Jurgiškių bendruomenė žengia naują žingsnį – savo veiklas pristato naudodama naują bendruomenės tinklalapį, o bendruomenės narius moko kritiškai vertinti turinį bei saugiai elgtis internete.

Jauna, tačiau labai veikli, bendradarbiaujanti ir bendras idėjas puoselėjanti bendruomenė – taip būtų galima apibūdinti Alytaus miesto Jurgiškių bendruomenę. Parodžiusi didelį norą technologiniams pokyčiams ir naujovėms, ji pateikė prašymą dalyvauti projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse. Čia Jurgiškių bendruomenę lydėjo sėkmė ir ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja.

Jurgiškių bendruomenė, vadovaujama Editos Jurčienės, savo pateiktame bendruomenės įtinklinimo projekte išsikėlė tikslą skatinti ir padėti Jurgiškių bendruomenės nariams išmokti efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu bei jo teikiamomis galimybėmis.

Įgyvendinant projektą pirmiausia buvo sukurtas naujoviškas ir funkcionalus tinklalapis jurgiskiubendruomene.lt, kurį papildė naujas bendruomenės logotipas. Sukurtas tinklalapis suteikė galimybę greičiau perduoti aktualią informaciją visiems bendruomenės nariams. Bendruomenės tinklalapio nauda ypač atsiskleidė organizuojant nuotolinius kursus ir mokymus karantino laikotarpiu. Tam buvo panaudota tinklalapio skiltis „Susisiekti“.

Jurgiškių bendruomenės pirmininkė Edita Jurčienė moka džiaugtis ir mažais pasiekimais. Visada žiūri pozityviai ir stengiasi kantriai laukti rezultato. ,,Visada laikausi vienos iš savo taisyklių „mažais žingsneliais pirmyn“ ir visai neblogai pavyksta“,- optimistiškai nusiteikusi teigia pašnekovė. „Esame dėkingi už patirtį dalyvaujant projekte, kuris suteikė galimybė turėti savo viešinimo tinklalapį. Projekto metu matėme ir išgirdome vis didesnį susidomėjimą mūsų bendruomenės veiklomis, susitikome su jau dalyvavusiais kitose veiklose bendruomenės gyventojais, susipažinome su naujais žmonėmis, kurie, tikimės, naujuose renginiuose aktyviai įsitrauks į mūsų bendruomenės gyvenimą.“

Dar vienas žingsnis, siekiant įtinklinti bendruomenę, buvo nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai internete. Tai tikras iššūkis ypač karantino metu, tačiau prie šių mokymų prisijungė ne tik jaunesni, bet ir vyresni bendruomenės nariai. Taip pat buvo organizuojami individualūs mokymai asmenims, kuriems suteiktos pradinės žinios planuojant kelionę interneto pagalba.

„Dalyviai ne tik patobulino kompiuterinio raštingumo žinias, bet ir įgijo patirties, kaip tas žinias panaudoti praktiškai. Galima teigti, jog projekte praleistas laikas buvo kupinas gerų emocijų, bendravimo ir pažinimo, atsakomybės jausmo ugdymo bei nuolatinio kiekvieno dalyvio, kaip asmenybės, augimo. Projekte dalyvavę jauni žmonės suprato, kad internetas ne tik gali būti naudingas, tačiau gali atnešti ir žalos. Visi kartu mokėmės – kaip tos žalos išvengti. Bendruomenės nariai atrado naujų laisvalaikio praleidimo alternatyvų, kuriomis pasidalino su kitais dalyviais. Tikino, jog daugiau laiko praleis ir įtrauks ne tik savo šeimos narius, draugus, bet ir vietinę bendruomenę“, – trumpai patirtį mokymuose pristatė pirmininkė.

„Ne tik dalyviams, tačiau ir mūsų bendruomenės asociacijai šis projektas buvo nauja ir įdomi patirtis, kuri padės ir toliau vykdyti veiklas ir skatinti jaunų ir pagyvenusių žmonių supratimą apie atsakingą interneto naudojimą, mokėjimą pasirinkti tinkamas atsargumo priemones naudojantis telefonu, kompiuteriu. Įspūdinga metų pradžia – laimėtas projektas, vasaros pabaiga – džiaugsmas, kai galime būti naudingi ir padėti nepasiklysti internetinėse platybėse“, – džiaugiasi Jurgiškių bendruomenės pirmininkė Edita Jurčienė.

Apsilankykite bendruomenės tinklalapyje jurgiskiubendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Jurgiškių bendruomenės svetainė jurgiskiubendruomene.lt

Akimirkos iš individualaus seminaro – mokymai „Kelionės planavimas interneto pagalba“

Projekto rezultatai matomi:

http://dainavosgidas.lt/jurgiskiu-bendruomene-narius-moko-saugiai-ir-atsakingai-naudotis-internetu