Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“

Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“

Projekto pavadinimas: „Kalbėkime-girdėkime-matykime-dalinkimės“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė mazonai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, Mažonų bendruomenė žengė naują žingsnį – nuo šiol bendruomenės narius kviečia burtis skaitmeninėje erdvėje.

Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“ savo veiklą vykdo jau šešioliktus metus. Ji aktyviai organizuoja renginius bei susitikimus su tautodailininkais, poetais. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies jo laimėtojų. Tapusi konkurso nugalėtoja, bendruomenė sėkmingai įgyvendino savo idėją.

Bendruomenė turėjo tikslą palengvinti informacijos paieškas savo nariams, todėl nusprendė sukurti bendruomenės skaitmeninę erdvę. Tačiau svarbu ne tik sukurti internetinę svetainę, bet ir paskatinti gyventojus ja naudotis, tad projekto metu užsimezgė itin vertinga partnerystė su Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialu. Organizuoti skaitmeninio raštingumo mokymai bei konsultacijos, kurių metu kiekvienas bendruomenės narys gali gerinti savo skaitmeninius įgūdžius bei gauti atsakymus į naudojimosi kompiuteriu klausimus.

Įgyvendindama projektą, bendruomenė sukūrė itin informatyvią internetinę svetainę mazonai.lt. Čia galima susipažinti su bendruomenės istorija, naujienomis, kultūrine veikla, vaikų dienos centru, vykdomais projektais. Be to, svetainėje skelbiami įvairūs skelbimai – parduodamų ar ieškomų prekių, teikiamų paslaugų, siūlomų mainų. Nuo šiol bendruomenė turi galimybę paprasčiau viešinti informaciją, kuri efektyviai ir greitai pasiekia bendruomenės narius. Informacijos sklaida ir pasidalinimas patirtimi gali vykti ne tik tarp bendruomenės narių, bet ir tarp Tauragės ir kitų rajonų bendruomenių. Nuo šiol svetainėje galima atrasti ir vietos ūkininkų, amatininkų ar tautodailininkų darbus, bei atrasti kiek daug kuriančių žmonių vienija bendruomenė. Įtinklintos bendruomenės projektas nėra momentinis ar vienkartinis, tai ypač vertingas ir šiuolaikiškas būdas bendrauti ne tik su kraštiečiais, bet su visos Lietuvos ir net užsienyje gyvenančiais žmonėmis. Jau dabar bendruomenė numačiusi, kaip ir kokia informacija dalinsis savo internetinėje erdvėje, kokius projektus pristatys visuomenei. Ateityje net žadama organizuoti narių forumus bei apklausas.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ internetinė svetainė mazonai.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/nauja-bendruomenes-mazonu-rytas-skaitmenine-erdve-pades-paprasciau-viesinti-veiklas