Asociacija „Grybėnų kaimo bendruomenė“

Asociacija „Grybėnų kaimo bendruomenė“

Projekto pavadinimas: Ateitį kuriame kartu

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė grybenai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Grybėnų kaimo bendruomenė žengia naują žingsnį – savo veiklas pristato naudodama naują bendruomenės internetinę svetainę.

Grybėnų kaimo bendruomenė savo veiklą vykdo jau penkerius metus. Bendruomenė įsikūrusi prie Dysnų ežero, ji populiarina šį kraštą, jo lankytinas vietas bei tradicinius vietos amatus – mezgimą, audimą, medžio drožybą. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies jo laimėtojų, gavusių galimybę įgyvendinti savo sukurtą projektą.

Grybėnų kaimo bendruomenė siekia plačiau populiarinti krašto lankytinas vietas, bendruomenės veiklas ir sukurti aktyvesnį bendruomenės, kaimo žmonių ir buvusių kraštiečių bendravimą elektroninėje erdvėje. Šiam tikslui pasiekti buvo įgyvendintas projektas „Ateitį kuriame kartu“, kurio metu sukurta bendruomenės internetinė svetainė grybenai.lt. Prie svetainės kūrimo itin daug prisidėjo Elvyra Matačiūnienė, kuri surinko ir pateikė informaciją svetainei, taip pat Dovydas Cicėnas, kuris yra svetainėje publikuojamų nuotraukų autorius. Projekto metu buvo bendradarbiaujama ir su Grybėnų kaimo biblioteka, jos darbuotoja Dalia Koršul parengė informaciją svetainės bibliotekos skyriui.

Naujoji Grybėnų kaimo bendruomenės svetainė grybenai.lt išsiskiria savo turinio gausa. Joje skelbiamos bendruomenės naujienos, informacija apie veiklas, renginius, kaimo istoriją. Taip pat čia pristatomos Grybėnų krašto lankytinos vietos, tradicinės veiklos, galima rasti net kelias nuotraukų galerijas. Ypač įdomi skiltis „Virtualios darbų parodos“ – šiuo metu joje galima išvysti režisieriaus Giedriaus Mackevičiaus 75 metų jubiliejaus minėjimo akimirkas. Dabar, naudodamasi svetaine, bendruomenė gali plačiau paskleisti bendruomenės veiklas, o kaimo gyventojai turi galimybę visą informaciją rasti vienoje vietoje, tad domėjimasis bendruomene ir tarpusavio bendravimas tapo paprastesni.

Bendruomenės pirmininkė Jolita Rimkovienė apie dalyvavimą projekte atsiliepia teigiamai. „Projektas padėjo išspręsti informacijos pateikimo platesniam visuomenės ratui problemą. O išvykę kraštiečiai turi galimybę palaikyti glaudesnius ryšius su gimtine. Džiaugiamės laiku sukurta svetaine ir tikime jos sėkme“, – teigia J. Rimkovienė. Taip pat ji pastebi, kad šiuo metu, kai siaučia COVID-19 pandemija, bendravimas elektroninėje erdvėje tapo ypač aktualus, nes bendruomenė negali aktyviai vykdyti savo veiklos, tad svetainė yra būtina. Kiti Grybėnų kaimo bendruomenės nariai džiaugiasi naująja internetine svetaine, ypač jos skiltimi „Biblioteka“ – joje jie mato, kokios naujos knygos pasiekė biblioteką, gali perskaityti jų anotacijas. Ateityje planuojama į naująją skaitmeninę erdvę perkelti daugiau bendruomenės veiklų, pavyzdžiui, organizuoti virtualias kaimyninių bendruomenių ir buvusių kraštiečių darbų parodas ir kviesti visus jas apžiūrėti bei rinkti gražiausius darbus.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Grybėnų kaimo bendruomenės svetainė grybenai.lt

Bendruomenės svetainės pristatymas bendruomenės nariams

Projekto rezultatai matomi:

http://www.utenoszinios.lt/2020/11/17/krasto-garsinimui-nauja-grybenu-kaimo-bendruomenes-internetine-svetaine/