Panemunio kaimo bendruomenė

Panemunio kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Tiltas iš praeities į dabartį“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė panemunis.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, istorija bei pasiekimais. Panemunio miestelio bendruomenė pasinaudojo technologinėmis galimybėmis ir sukūrė savo skaitmeninę erdvę.

Šiais metais Panemunio miestelio bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – sukūrė internetinę erdvę, kurioje butų galima pristatyti Panemunio miestelį.

Panemunio miestelio bendruomenė įkurta 2012 metais ir pagrindinės jos veiklos kryptys – tęsti ir puoselėti iš kartos į kartą perduodamas vertybes: kraštiečių susibūrimus, šventes, papročius. Panemunis – vietovė, nuo seno garsėjanti istorine praeitimi, dvarų kultūra. Iki šiol organizacija neturėjo elektroninės erdvės pasidalinti savo turtinga aplinka ir jos praeitimi, todėl nusprendė sukurti internetinę svetainę, kurioje lankytojai galėtų pažinti Panemunio krašto svarbiausias turistines ir kultūros vertybes, miestelio ir jo gyventojų istoriją, supažindinti su organizuojamais renginiais ir edukacijomis.

Internetinėje svetainėje panemunis.lt bendruomenė pristato savo miestelio istoriją ir lankytinas žymias vietas: Panemunio Švč. Trejybės bažnyčią, Panemunio dvarą, miestelio centre esantį piliakalnį ir įspūdingą 5 metrų aukščio paminklą „Angelą“. Miestelio svečiai turės priemonę, kuri padės greitai rasti aktualiausią informaciją apie Panemunį. Svetainėje dalinamasi ir garsiais kraštiečiais bei jų atliktais darbais ir nuopelnais. Lankytojai gali sužinoti apie artimiausius renginius ir kitas veiklas. Naujoje aplinkoje po kiekvieno renginio parengiamas straipsnis apie įvykusią veiklą, dalinamasi nuotraukomis. Ši informacija labai laukiama visos bendruomenės. Sukūrus naują įrankį palengvėjo bendruomenės veiklų sklaida bei jų viešinimas.

Anot Panemunio miestelio bendruomenės pirmininkės Elenos Baronienės, dalyvavimas įtinklinimo projekte buvo nuostabi galimybė ir patirtis. „Buvo išspręstas finansinis aspektas, bendruomenė nebuvo pajėgi iš savo resursų sukurti interneto svetainės – apie tai svajojome, bet trūko paskatinimo ir rėmimo“, – komentavo pirmininkė. Ji teigia, kad bendruomenė tapo modernesne ir šiuolaikiškesne: „Esame matomi skaitmeninėje erdvėje, senjorai tampa aktyvesni, noriai jungiasi prie skaitmeninių įrenginių ir stebi, kaip jų gimtasis kraštas skleidžiasi ekrane“. Kalbėdama apie ateitį E. Baronienė sakė, kad ketina tęsti internetinės svetainės naudojimą. „Žadame pristatyti vietos verslą, ūkininkus, jų užauginamą produkciją, apgyvendinimo vietas, krašto pramogas ir laisvalaikio praleidimo formas“, – sako ji.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Panemunio miestelio bendruomenės internetinė svetainė panemunis.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/panemunio-miestelio-bendruomenes-veikla-skelbiama-ir-internetineje-erdveje