Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija

Projekto pavadinimas: „Mobilusis telefonas ir internetas tavo delne“.

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis spza.lt

Apie projektą

Dabartiniais laikais vis daugiau veiklų ir informacijos keliasi į internetą. Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija žengia koja kojon su besikeičiančiu pasauliu ir dalį savo veiklų perkelia į skaitmeninę erdvę – naująją bendruomenės svetainę.

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija buvo įkurta 1956 metais. Asociacijos tikslas – suburti į pensiją išėjusius žmones, kad jie galėtų glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje, turiningai leisti laisvalaikį, dalyvauti įvairiuose projektuose ir veiklose. Šiais metais asociacija sėkmingai dalyvavo „Prisijungusi Lietuva“ iniciuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – sukūrė bendruomenės internetinę svetainę.

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija norėjo sustiprinti savo bendruomeniškumą, padėti nariams patogiau bendrauti elektroninėje erdvėje, įtraukti daugiau žmonių į bendruomenės veiklas internete. Kad būtų galima įgyvendinti šiuos tikslus, asociacija sukūrė savo naują internetinę svetainę spza.lt.

Naujojoje Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacijos internetinėje svetainėje spza.lt galima rasti informacijos apie asociaciją, jos veiklą, naujienas apie vykdomus renginius. Dabar naujienas galima pasiekti greitai, saugiai ir patogiai, nes viskas yra vienoje vietoje – tai itin paranku ne tik asociacijos nariams, bet ir kitiems, kurie domisi jos veikla. Projekto metu taip pat vyko kompiuterinio raštingumo mokymai senjorams, kurių metu gautas žinias jie gali pritaikyti naudodamiesi naująja svetaine ir ieškodami joje reikalingos informacijos. Kursuose įgyti įgūdžiai naudingi ne tik lankantis svetainėje, bet ir kitose gyvenimo srityse, pavyzdžiui, naudojantis elektronine bankininkyste arba išmaniosiomis bendravimo priemonėmis.

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacijos atstovė Aldona Žičkienė teigiamai atsiliepia apie dalyvavimą Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir teigia, kad naujoji asociacijos internetinė svetainė padės su bendruomenės veikla supažindinti daugiau žmonių. „Išsiplėtė kontaktai, atsirado galimybės pasidalinti patirtimi, žiniomis, įspūdžiais, nuotraukomis“, – svetainės naudą vertina ji. Kiti asociacijos nariai taip pat džiaugiasi, kad turėjo galimybę dalyvauti šiame projekte ir užsiimti naudinga veikla senjorams.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacijos internetinė svetainė spza.lt

Akimirka iš bendruomenės narių mokymų

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/naujoji-siauliu-pagyvenusiu-zmoniu-asociacijos-svetaine-pades-zinia-apie-save-paskleisti-placiau/