Naujosios Ūtos kaimo bendruomenė

Naujosios Ūtos kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Naujosios Ūtos kaimo bendruomenės įtinklinimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė naujojiuta.lt

Apie projektą

Organizacijos bendradarbiavimas ir veikimas iš vien yra itin svarbus, netgi tada, kai bendruomenės nariai yra atskirti dėl karantino. Naujosios Ūtos kaimo bendruomenė rado išeitį ir sukūrė internetinę svetainę, kuri ne tik mažina žmonių atskirtį, bet ir suteikia skaitmeninę erdvę, kurioje galima sužinoti apie bendruomenės vykdomus projektus.

Naujosios Ūtos kaimo bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Organizacija tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir turėjo galimybę įgyvendinti savo bendruomenės įtinklinimo projektą.

Naujosios Ūtos kaimo bendruomenė buvo įkurta 2003 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptys – skatinti seniūnijos kaimų gyventojų bendruomeniškumą, domėjimąsi savo kaimų ir krašto istorija ir organizuoti poilsines veiklas. Organizacija peržengė vietinės veiklos ribas ir savo darbais nori įrodyti, kad yra puikus bendruomenės pavyzdys. Taigi, nusprendė sukurti internetinę svetainę ir naudoti jos galimybes patikimos informacijos sklaidai, išsaugojimui, bendravimui, gebėjimų ugdymui bei bendruomenės žinomumo didinimui.

Naujoje skaitmeninėje erdvėje naujojiuta.lt galima sužinoti pagrindinę informaciją apie Naujosios Ūtos kaimo bendruomenę, jos veiklos tikslus ir tarybos narius. Taip pat apie organizacijos projektinę veiklą kaimelyje ir už jo ribų. Skelbiamos naujienos iliustruotos nuotraukomis apie bendruomenės gyvenimo ir vykdomų veiklų aktualijas, lankytojai gali palikti komentarą. Bendruomenė išsamiai aprašo organizuojamas veiklas ir pasiekimus, pavyzdžiui, moterų ansamblio „Serbenta“ susikūrimas, vasaros poilsio stovyklos organizavimas ir vykdomi darbai, kurie padeda mažinti socialinę atskirtį. Dalinamasi Naujosios Ūtos kaimo geografija, istorija bei lankytinais turistiniais objektais. Svetainėje lengva rasti informaciją ir paprasta naudotis, todėl gyventojai noriai joje lankosi.

Anot Naujosios Ūtos kaimo bendruomenės pirmininkės Angelės Degutienės, dalyvavimas projekte motyvavo bendruomenės narius mokytis ir gerinti savo skaitmeninius įgūdžius. „Skatinant visus gyventojus naudotis internetu bei pritraukiant juos naujoms veikloms, pasiteisino ir pasiteisins ateityje“, – teigė pirmininkė. Projektas suteikė naudą visiems bendruomenės nariams ir sustiprino organizacijos veiklos žinomumą, suteikė pridėtinę vertę bendruomenės gyvenamajai vietovei ir paskatino gyventojus naudotis internetu. Kalbėdama apie ateitį, A. Degutienė pasakoja, kad planuoja dar daugiau veiklų perkelti į skaitmeninę erdvę, tai turėtų pagerinti organizacijos narių bendravimą internetu: „Šiuo sudėtingu laikotarpiu saugodami save ir kitus, neišeidami iš namų galėsime dalyvauti bendruomenės veikloje ir gyvenime“.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Naujosios Ūtos kaimo bendruomenės internetinė svetainė naujojiuta.lt

Bendruomenės narės mokosi, kaip naudotis nauja internetine svetaine

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/naujosios-utos-kaimo-bendruomene-mazina-nariu-atskirti-panaudodama-informacines-technologijas

http://www.gyvenimas.eu/2020/10/27/bukime-matomi/