Antanavo bendruomenė

Antanavo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Antanavo bendruomenės narių IRT tinklas

Projekto rezultatas

Atnaujinta internetinė svetainė antanavas.lt

Apie projektą

Antanavo bendruomenė naudojasi skaitmeninių technologijų teikiamais privalumais ir kviečia narius burtis atnaujintoje bendruomenės skaitmeninėje erdvėje.

Antanavo bendruomenė buvo įkurta 2002 metais. Per savo gyvavimo laikotarpį ji įgyvendino daug projektų – rekonstravo Antanavo kultūros namus, vykdė senojo dvaro parko atstatymo darbus, užsiėmė socialine ir kultūrine veikla bendruomenės centre. 2018 metais Antanavas tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir, tapusi viena iš 120-ies konkurso laimėtojų, sėkmingai įgyvendino savo idėją.

Antanavo bendruomenės senjorai yra ne kartą išreiškę norą mokytis ir kuo daugiau susipažinti su informacinėmis technologijomis, tačiau nuvykti į mokymus savivaldybės centre nėra galimybių. Todėl nuspręsta atnaujinti bendruomenės svetainę ir surengti skaitmeninio raštingumo mokymus bendruomenės nariams. Projektas atskleidė itin vertingą bendradarbiavimą su Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos Antanavo filialu, kurio darbuotoja dalyvavo projekto veiklose bei prisidėjo organizuojant renginius.

Atnaujinant skaitmeninę erdvę antanavas.lt parengta bendruomenės 15 metų apžvalga bei 2018 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių nuotraukų galerija. Surinkta istorinė medžiaga bei senosios fotografijos apie Antanavo krašto istoriją – visa informacija viešinama naujoje internetinėje aplinkoje. Viena svarbiausių bendruomenės svetainės naujovių – forumas, kuriame gyventojai gali viešinti skelbimus ar diskutuoti įvairiomis temomis. Šiame forume taip pat sukurtos ir grupės kraštiečiams, vaikų dienos centrui, bendruomenės valdybai, senjorų klubui „Šešupė“ bei bendruomenės nariams, kuriose grupės nariai gali patogiai bendrauti tarpusavyje, bei dalintis būtent jiems aktualia informacija. Kadangi ne visi bendruomenės nariai naudojasi „Facebook“ ar kitomis socialinėmis platformomis, nuo šiol jie gali rasti visą aktualią informaciją bendruomenės svetainėje, o forumo diskusijose kiekvienas bendruomenės narys turi galimybę išsakyti savo nuomonę.

„Tikime, kad ši svetainė yra tik startas telkiant visą bendruomenę aktyviau išnaudoti informacines technologijas komunikacijai ir bendruomeniškumo telkimui“, – teigia bendruomenės narė Reda Kneizevičienė. Ji džiaugiasi, kad vykdomas projektas paskatino įkurti oficialų senjorų klubą „Šešupė“, kuris planuoja telkti bendruomenės senjorus aktyviai veiklai ir, esant galimybei, rengti įvairius skaitmeninio raštingumo mokymus. Kiti bendruomenės nariai patenkinti tuo, kad turės savo uždarą grupę, kurioje galės dalintis informacija bei rengti skaitmeninius pasitarimus. Internetinė svetainė, forumo ir bendravimo platformos padės save ir savo paslaugas pristatyti plačiajai visuomenei, tad ateityje tikimasi sukurti virtualų senjorų dirbinių turgelį ir plėsti socialinio verslo idėjas.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Antanavo bendruomenės internetinė svetainė antanavas.lt

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/antanavo-bendruomene-sukure-galimybe-nariams-bendrauti-siuolaikisku-budu