Vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“

Vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“

Projekto pavadinimas: Vyžalčios keliu. Vyžuonų seniūnijos apylinkės.

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali mobili programėlė

Apie projektą

Vis daugiau žmonių naudojasi išmaniaisiais telefonais, todėl didėja mobiliųjų programėlių populiarumas. Vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“ norėjo informaciją apie Vyžuonų seniūniją pateikti šiuolaikiškai ir patraukiančiai, todėl nusprendė sukurti naują mobiliąją programėlę.

Bendrija „Vyžuona“ savo veiklą pradėjo prieš 18 metų. Ji telkia kaimo žmones bendram tikslui, skatina pilietinį aktyvumą, puoselėja tautiškumą. Bendrija organizuoja daugelį miestelio švenčių, tradicinius kraštiečių sambūrius, stengiasi išradingai paminėti valstybines šventes, dalyvauja bendruomenių sąskrydžiuose. Šiais metais tapo viena iš 120-ies bendruomenių, laimėjusių projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamą Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą ir sėkmingai įgyvendino savo idėją.

„Vyžuonos“ bendrija nusprendė sukurti unikalią mobiliąją programėlę, kuri padėtų pažinti Vyžuonų seniūniją kaip neatrastą vietą, turinčią turtingą istoriją bei leistų be gido keliautojams atrasti aktualiausią informaciją apie lankytinas vietas tiesiog kišenėje. Projekto metu ši idėja buvo sėkmingai įgyvendinta. Įgyvendinant projektą bendradarbiauta su Utenos kolegija, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Vyžuonų filialu, Vyžuonų mokykla.

Naujoji bendrijos „Vyžuona“ mobilioji programėlė yra išties informatyvi. Galima pasirinkti, kokia kalba bus teikiama informacija: lietuvių, anglų arba rusų. Be to, programėlėje galima susipažinti su Vyžuonų seniūnijos vietovardžiais, vietomis, žymiais krašte augusiais ar gyvenusiais žmonėmis. Naudodamiesi nauju skaitmeniniu įrankiu, savarankiškai keliaujantys žmonės gali patys susiplanuoti įvairius maršrutus. Programėlė aktuali ne tik besilankantiems Vyžuonų seniūnijoje, bet ir jos gyventojams, ypač jaunoms šeimoms – vyžuoniškiai iš naujo atranda jau pažįstamas vietoves bei žvelgia į jas kitu kampu.

Bendruomenės nariai programėlės laukė su dideliu susidomėjimu bei nekantrumu. Jų nuomone, tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus bendruomenės nariams programėlės sukūrimas ir joje pateikiama informacija yra naudingi – jaunimas susipažino su Vyžuonų krašto kūrėjais, ypatingomis vietomis, išskirtiniais vietovardžiais, o vyresnioji karta džiaugiasi, kad jų žinios, paveldėtos iš senolių, nenueina perniek ir kad įprasminta krašto istorija, būdinga tik šiai vietovei. Ypač džiaugiamasi, kad toks informacijos pateikimo būdas yra priimtinas jaunajai kartai, tad jauni žmonės aktyviau domėsis savo kraštu.

Vyžuoniškiai teigia, kad projektas padėjo sumažinti ir atskirtį tarp kartų. Jo poveikis itin jaučiamas tarp vyresnių bendruomenės narių – pakilo jų savivertė, pasitenkinimo lygis, jie gali jaustis visaverčiais bendruomenės nariais.

Kviečiame mobiliajame telefone parsisiųsti Vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ programėlę https://www.utenos-kolegija.lt/upload/file_manager/Kita/2020/Vyzuonos.apk ir sužinoti daugiau apie Vyžuonų kraštą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ mobilioji programėlė

Vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ mobilioji programėlė

Projekto rezultatai matomi:

http://www.utenis.lt/aktualijos/vyzuonu-seniunijos-pazinimui-nauja-mobilioji-programele