Asociacija „Svėdasų bendruomenė“

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“

Projekto pavadinimas: „Žygiai“

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė svedasaimums.wixsite.com/bendruomene, atliepiant šiuolaikinius poreikius

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į internetinę erdvę, asociacija „Svėdasų bendruomenė“ žengia naują žingsnį – pristato skaitmeninį įrankį, skatinantį bendruomeniškumą, sveikatingumą miestelyje ir jo apylinkėse.

Šiais metais asociacija „Svėdasų bendruomenė“ dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją.

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ buvo įkurta 2008 metais ir jos pagrindinė veiklos kryptis yra skatinti fizinį aktyvumą miestelyje. Organizacija įsteigė sportinį klubą „Žygiai“, kurie rengia pėsčiųjų ir dviračių maršrutus bei organizuoja ėjimo varžybas. Norėdami įtraukti daugiau žmonių į sveikatingumo veiklas, asociacija nutarė patobulinti turimą skaitmeninę erdvę, kuri skatintų sveiką gyvenseną miestelyje.

Bendruomenė nusprendė sukurti maršrutus aplink miestelį ir sinchronizuoti kelius su mobiliąja programėle „Komoot“. Naudojant šią programėlę matoma žygeivio padėtis maršrute, sudaromas topografinis maršrutas, kuris rodo kelio paviršiaus duomenis. Programėlę galima pritaikyti pagal savo poreikius – keisti maršrutą, įtraukti papildomus lankytinus objektus ar pridėti nuotraukas, įrašyti pastabas, palikti komentarus. Internetinėje svetainėje svedasaimums.wixsite.com/bendruomene organizacija paskelbė informaciją apie programėlės instaliaciją, maršrutų aprašymus ir žemėlapio nuorodas. Pasinaudojant skaitmeninėmis technologijomis, klubo veikla tapo patraukli ir įdomi tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek jaunimui. Be to, tai skatina naudotis informacinėmis technologijomis.

Anot asociacijos „Svėdasų bendruomenė“ tarybos pirmininkės Astos Fjellbirkeland, bendros veiklos suvienijo skirtingo amžiaus ir kartų žmones, išaugo vidinė jėga priimant ir įveikiant iššūkius. „Smagu, kad į projekto veiklas įsitraukė tiek vietos jaunimas bei vyresniojo amžiaus bendruomenės nariai, tiek jau miestelį palikę svėdasiškiai“, – džiaugiasi ji. Asociacijos nariai taip pat liko itin patenkinti įtinklinimo projektu: „Jiems labai svarbu, kad galės pasiūlyti savo draugams ir svečiams pasinaudoti sukurtais maršrutais ir pristatyti savo miestelį“. Projektas turėjo ir kitų teigiamų rezultatų: „Pasinaudojant skaitmeninėmis technologijomis miestelio apylinkes pažįsta vis daugiau žmonių iš Lietuvos ir net svetur, be to, projektas itin prisidėjo prie poreikio rūpintis savo sveikata bei paskatino geriau pažinti Svėdasų apylinkes ir jų įsimintinas vietas“. A. Fjellbirkeland kalbėjo ir apie projekto ateitį: „Viešinsime atsiliepimus bei įspūdžius vaikščiotojų sukurtais maršrutais bendruomenės informaciniuose šaltiniuose ir planuojame kurti daugiau maršrutų po Svėdasų apylinkes“.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Asociacijos „Svėdasų bendruomenė“ internetinė svetainė svedasaimums.wixsite.com/bendruomene

Sportinio klubo „Žygiai“ pristatymas su pagalba iš Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos bendruomenės

Projekto rezultatai matomi:

http://nyksciai.lt/svedasu-bendruomene-pristato-skaitmenini-iranki-sveikatingumui