Kazitiškio kaimo bendruomenė

Kazitiškio kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Virtuali Kazitiškio kaimo bendruomenė

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė kazitiskiokaimobendruomene.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com

Apie projektą

Šiais laikais veiklos ir paslaugos vis sparčiau keliasi į skaitmeninę erdvę, tad atsinaujinusi Kazitiškio kaimo bendruomenė žengia naują žingsnį ir informaciją apie savo veiklas pristato naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Kazitiškio kaimo bendruomenė buvo įkurta prieš daugiau nei 10 metų. Šiais metais ji nusprendė atnaujinti savo veiklą ir dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių, laimėjusių šį konkursą ir gavusių galimybę įgyvendinti savo idėją.

Kazitiškio bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai, kurių metu kaimo gyventojai išmoko naudotis internetu bei įvairiomis programomis. Bendruomenėje kilo idėja sukurti Kazitiškio kaimo bendruomenės internetinę svetainę, kad būtų galima tobulinti gyventojų skaitmeninį raštingumą ir kiekvienas galėtų prisidėti prie bendruomenės įvaizdžio kūrimo. Sutarta, jog bendruomenė svetainė bus kuriama įtraukiant narius, kurie lankė skaitmeninio raštingumo mokymus.

Naujai sukurtoje Kazitiškio kaimo bendruomenės svetainėje kazitiskiokaimobendruomene.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com viešinama informacija apie vietos lankytinus objektus – Kazitiškio seniūniją, bažnyčią, seklyčią, biblioteką. Įdiegta internetinio dienoraščio Blog funkcija, kurioje skelbiami įrašai apie vykusius renginius, nuotraukos iš jų. Dabar, kai atsirado vieta, kur galima skelbti bendruomenės naujienas ir informaciją, bendruomenės nariams lengviau planuoti veiklas. Tikimasi, jog vietos gyventojų dalyvavimas jose suaktyvės. Kurdami naują skaitmeninę aplinką bendruomenės nariai gavo galimybę patobulinti savo naudojimosi kompiuteriu ir internetu įgūdžius, tad dabar jie gali drąsiau naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

„Šio projekto dėka visi susipažinome ir pradėjome bendrauti artimiau, todėl buvo puiki proga suartėti ir ieškoti sprendimų dėl tolimesnių veiklų. Buvome susvetimėję ir užsidarę savo komforto zonoje, o dabar tapome atviresni ir kuriame platesnę komforto zoną“, – apie dalyvavimą projekte atsiliepia bendruomenės atstovė Rasa Trubilienė. Ji teigia, kad visi bendruomenės nariai džiaugiasi nauja pradžia bei kaupia žinias svetainės informacijos atnaujinimui. Planuojama, kad ateityje į svetainę bus nuolatos keliama nauja informacija, reklamuojama vietos ūkininkų ir įmonių veikla bei produkcija.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Kazitiškio kaimo bendruomenės svetainė kazitiskiokaimobendruomene.ndriuivp36650lt19554_bendruomenes.com

Kazitiškio kaimo bendruomenės nariai

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/nauja-kazitiskio-kaimo-bendruomenes-internetine-svetaine-padejo-atgaivinti-bendruomenes-veikla