Asociacija ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“

Asociacija ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“

Projekto pavadinimas: Virtualios bendruomenės narių bendravimo aplinkos sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė krokialaukis.blogspot.com

Apie projektą

Viena Alytaus rajono bendruomenė išsikėlė nemenką tikslą – stiprinti bendruomenės narių tapatybės jausmą bei pasididžiavimą savo gyvenamąja vietove. Ir šį tikslą pradėjo įgyvendinti neįprastu būdu – sukūrė specialų internetinį puslapį, kuriame skleidžia informaciją apie visas bendruomenės ir savivaldybės veiklas bei naujienas. Naujoji priemonė orientuota į įvairaus amžiaus žmonių poreikius, todėl krokialaukiečiai ne tik pasiūlė naują interneto svetainę, bet ir apmoko savo bendruomenės narius naujų skaitmeninių įgūdžių.

2020 m. Krokialaukio kaimo bendruomenė dalyvavo ir tapo viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti bendruomenės narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Asociacija ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“ buvo įkurta 2006 metais aktyviausių krokialaukiečių iniciatyva. Išnuomavę iš Alytaus rajono savivaldybės nenaudojamas patalpas, pirmiausiai jas sutvarkė ir pradėjo organizuoti aktyvias veiklas. Kasmet bendruomenė parengia po 2-4 projektus, finansuojamus savivaldybės bei LR Žemės ūkio ministerijos, kuriais skatina savo narius būti atsakingais už savo gyvenamąją aplinką, ragina dalyvauti įvairių sričių edukacijose. Jau penktus metus iš eilės organizacijos nariai aktyviai dalyvauja aplinkos gražinimo konkurse ,,Mano sodyba“, o vaikai – piešinių konkurse ,,Mano gimtinė“.

Visa bendruomenės veikla yra skelbiama „Facebook“ paskyroje – ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“. Kadangi organizacija veikia aktyviai, atsirado poreikis turėti ir interneto svetainę. Beveik prieš metus bendruomenė, kaip projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ dalyvė, parengė paraišką dalyvauti Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Tai buvo puiki proga įgyvendinti keletą metų brandintą idėją – sukurti interneto svetainę, patogią naudotis įvairaus amžiaus ir įvairių patirčių žmonėms, kurioje būtų galima vienoje vietoje rasti ir paskelbti žmonėms aktualią informaciją. Be to, tai padėtų išpildyti organizacijos tikslus: skatinti bendruomenės narius naudotis internetu ir bendruomenės veiklas perkelti į elektroninę erdvę. Šiandien tokia svetainė jau veikia ir ją sukūrė patys krokialaukiečiai.

Svetainėje krokialaukis.blogspot.com yra pateikiama svarbiausia informacija apie bendruomenę, Krokialaukio seniūniją, Alytaus rajono savivaldybę – taip organizacija siekia ugdyti tapatybės, pasididžiavimo jausmą savo gyvenamąja vieta. Svetainės aplinka orientuota į įvairaus amžiaus žmonių poreikius. Nariai yra skatinami skelbti informaciją apie savo ūkiuose užaugintą produkciją, apie poreikį susirasti arba siūlyti darbą, domėtis, kas naujo ne tik bendruomenėje, bet ir savivaldybėje.

Prie projekto įgyvendinimo (idėjos išpildymo) aktyviai prisidėjo Alytaus raj. savivaldybės viešosios bibliotekos Krokialaukio filialo darbuotojos Jolita Vaičiulienė ir Daiva Kalasauskienė. Bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems. Minėti mokymai sulaukė didelio susidomėjimo, kadangi žmonės, ypač senjorai, jaučia poreikį įgyti daugiau informacinių technologinių gebėjimų. Vyriausiai senjorei, lankančiai minėtus mokymus, yra per 80 metų. Tad dalyvavimas projekte daugiausiai galimybių patobulėti suteikė vyresniems krokialaukiečiams. Taip pat svetainės veikla yra atviresnė, informatyvesnė ir solidesnė informacijos sklaidos priemonė nei iki šiol turėta feisbuko paskyra. Dabar, bet kuris žingeidus žmogus gali sužinoti, kaip gyvena krokialaukiečiai, gimtinėje esantys artimieji ar pasinaudoti reikiama informacija apie bendruomenę.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Krokialaukio kaimo bendruomenės svetainė krokialaukis.blogspot.com

Skaitmeninio raštingumo mokymai Krokialaukio kaimo bendruomenės nariams.

Projekto rezultatai matomi:

http://dainavosgidas.lt/krokialaukio-kaimo-bendruomenes-skaitmenine-naujove-ivairaus-amziaus-zmoniu-poreikiams/