Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga

Projekto pavadinimas: Teikiamų paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė gasciunai.lt

Apie projektą

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos narė Gasčiūnų kaimo bendruomenė naudojasi šiuolaikinių technologijų privalumais ir nuo šiol savo veiklas pristato naujoje bendruomenės skaitmeninėje erdvėje.

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga savo veiklą pradėjo prieš dešimt metų ir šiuo metu vienija 33 bendruomenes. Šiais metais sąjunga sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją.

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos tikslas buvo paskatinti visų bendruomenių narius naudotis internetu ir perkelti savo veiklas ar dalį jų į skaitmeninę erdvę. Todėl nuspręsta sukurti internetinę svetainę vienai iš sąjungos narių – Gasčiūnų kaimo bendruomenei. Šioje bendruomenėje yra amatų centras, tad čia vyksta itin daug mokymų bei edukacinių veiklų. Iki šiol bendruomenė savo veikloms viešinti naudojo socialinį tinklą „Facebook“, tačiau ne visi turi šio tinklo paskyrą. Taip pat, šis būdas yra gana nepatogus, nes „Facebook“ sunku sutalpinti daug informacijos bei informatyvius aprašymus. Internetinės svetainės sukūrimas padėjo išspręsti viešinimo problemą, bendruomenė tapo paprasčiau pasiekiama, daugiau žmonių sužino apie Gasčiūnų kaimo veiklas.

Naujojoje Gasčiūnų kaimo bendruomenės skaitmeninėje erdvėje gasciunai.lt pristatoma bendruomenė, jos veikla, naujienos, vykdomi projektai. Tačiau svarbiausios skiltys – „Paslaugos“ ir „Parduotuvėlė“. Jose yra informacija apie teikiamas paslaugas, bendruomenės amatininkų parduodamas prekes. Sukūrus šią internetinę svetainę, informacija tapo paprasčiau pasiekiama net ir neturintiems socialinių tinklų paskyrų, tad bendruomenės veikla plačiau matoma. Be to, paskatintas gyventojų verslumas, atsirado daugiau galimybių prekių ir paslaugų pristatymui. Naujoje erdvėje galima patogiai viešinti informaciją apie mokymus ir edukacinius užsiėmimus, kurių ateityje planuojama organizuoti daugiau.

Gasčiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Inga Karbauskienė teigia, kad dalyvavimas projekte įtraukė daugiau bendruomenės narių į bendrą veiklą, jie pradėjo planuoti paslaugų ir produktų pardavimus. „Bendruomenės nariai džiaugiasi įgyvendintu projektu ir laukia, kol galės pradėti naudotis visais svetainės privalumais“, – projekto naudą vertina ji. Ateityje žadama plėsti parduotuvėlės veiklą bei skatinti bendruomenės narius, siūlančius savo paslaugas ar prekes, prisijungti prie naujosios skaitmeninės erdvės. Taip pat tikimasi, kad vėliau prie naujosios svetainės bus galima prijungti ir kitas Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos nares.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Gasčiūnų kaimo bendruomenės svetainė gasciunai.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/gasciunu-kaimo-bendruomenes-internetine-svetaine-patogus-budas-viesinti-veiklas